Kína turbó üzemmódba kapcsolná a Dolgok Internetét

Kína turbó üzemmódba kapcsolná a Dolgok Internetét

Kína turbó üzemmódba kapcsolná a Dolgok Internetét

gyártás

2 perc

A MarketsandMarkets piackutató cég jóslata szerint 2022-ra a távol-keleti ország IoT-piacának értéke akár a 121,5 milliárd dolláros szint közelébe is emelkedhet.

A bővülés elsősorban a mezőgazdaságban csapódhat le, a szakértők arra számítanak, hogy az éves növekedési ütemet tekintve a szektor valamennyi más szegmenst lekörözi. Azok az IoT-technológiákkal ellátott berendezések, amelyek pontosan ki tudják számítani, mikor mekkora mennyiségű műtrágyára és tápanyagra van szükség, valamint csökkentik a termőföld terhelését és a víz elpazarlását, jelentős megtakarítást és óriási segítséget jelenthetnek a gazdáknak.

A MarketsandMarkets azt is lehetségesnek tartja, hogy az összekapcsolt készülékek gondoskodjanak róla, hogy a szállításra váró konténerek pontosan fel legyenek címkézve. 

Az innovációs hullám másik nagy nyertese a készülékmenedzsment lehet, ami az okosotthonokat, illetve a céges hálózatokat egyaránt érinti. Ezeknek a szolgáltatásoknak köszönhetően a felhasználók a rendszerhez csatlakozó összes eszközt egyszerre felügyelhetik, és ellenőrizhetik azt is, hogy azok az előírások szerint működnek-e, az esetleges meghibásodásról pedig külön értesítést kapnak. 

A nagyvárosokban vagy azok vonzáskörzetében élő kínaiak már eddig is sok légszűrő berendezést, valamint okosotthonokban használt készüléket vásároltak, de a piac eléggé szétaprózott, és nem látható még a vezérfonál. A nyugati országokkal ellentétben (ahol az olyan óriások, mint a Google, az Apple és az Amazon egyaránt okosplatformokat alakítanak ki) az Alibaba, a Tencent és a Baidu még nem igazán tett látványos lépést az IoT irányába – írta a ReadWrite. 

A jövőben azonban fordulhat a kocka azzal párhuzamosan, hogy a fogyasztók egyre tudatosabban keresik az internetre csatlakozó termékeket a boltokban. A kínai cégek eddig sem voltak túlzottan szégyenlősek egyes nyugati megoldások átvételében, szóval cseppet sem kizárt, hogy már a színfalak mögött készül az Alibaba saját okoshangszórója (az Amazon Echo nyomán) vagy a Baidu intelligens hőszabályzója (a Google Nest példájára).

Az okosotthonokon felül a kínai gazdaság és ipar egyéb módokon is profitálhat a Dolgok Internete nyújtotta sokrétű előnyökből. A General Electric, az IBM és más fejlesztők például a hatékonyság javítására olyan megoldásokat dolgoztak ki, amelyekkel meg lehet hosszabbítani a széntüzelésű erőművek élettartamát.