Internetre kötik az ausztrál rendőrséget

Internetre kötik az ausztrál rendőrséget

Internetre kötik az ausztrál rendőrséget

közszolgáltatás

2 perc

Victoria államban nagyszabású IT-projektbe kezdtek a rendfenntartó erők. A számos adatrögzítő és -elemző berendezéstől azt várják, hogy leveszi az adminisztratív terheket a rendőrök válláról.

A BlueConnect elnevezésű projekt célja, hogy a lehető legtöbb adatot biztosítsa a rendőrök számára a különböző incidensek helyszínén, valamint lehetővé tegye a videós bizonyítékrögzítést már a felfedett bűncselekmények közben is. A cél, hogy a különböző adatrögzítési feladatok automatizálásának köszönhetően a járőröknek több időt tölthessenek a lényegi munkával, és kevesebbet az íróasztalok mögött jelentések kitöltésével.

Drónok buktatják le a csempészeket

Dallas Reilly programigazgató elmondta, hogy jelenleg az SAS adatelemző rendszer kiépítése történik, mely a következő hónapokban elérhetővé is válik, utána a projekt minden részletében valószínűleg a következő néhány év során valósul meg.

A 3 milliárd dolláros támogatásnak köszönhetően számos eszközzel szerelhetik fel a rendőrautókat és a járőröket, előbbieket jó minőségű videó rögzítésére alkalmas kamerákkal, utóbbiakat pedig okostelefonokkal és tabletekkel.

A járművekre szerelt kamera egyfelől lehetővé teszi, hogy azonnal, élőben rögzítsék az autó körül kibontakozó bűncselekményeket, de arra is alkalmas lesz, hogy mindjárt a helyszínen felvehessék a szemtanúk még egészen friss vallomásait. Ezeket a videókat később a bíróságon hiteles bizonyítékként mutathatják be, így a járókelőknek nem szükséges bemenniük az őrsre vagy a tárgyalásra, hogy hivatalossá váljon vallomásuk.

A telefonok és tabletek pedig a rendőrök pontos tájékoztatását szolgálják. Riasztás esetén így a központi adatrendszer azonnal megjelenítheti a fontos információkat az adott címről: például, hogy kinek a nevén van az ingatlan, milyen rendszámok tartoznak hozzá, illetve hogy az oda bejelentett lakosok között van-e büntetett előéletű.

A programigazgató elmondása szerint 2020-ra a rendőri munka jelentős hatékonyságnövekedésével számolnak. „A járőrök már a visszaúton elkezdhetik hangvezérlés segítségével összeállítani a jelentésüket, és előkészíthetik a bíróság számára az ügyet. Mire tehát az őrsre visszaérkeznek, a munka nagy részével kész lehetnek, ami ma akár további egy-két órát is igénybe venne. Reményeink szerint a fejlesztések végső soron a közbiztonság növekedésével járhat” – emelte ki Dallas Reilly.

Forrás: IoT Hub