3 kulcskérdés a Dolgok Internetéről

3 kulcskérdés a Dolgok Internetéről

3 kulcskérdés a Dolgok Internetéről

még több IoT

2 perc

Ahogy az Internet of Things technológia terjed a világon, egyre többen ismerik fel az IoT-eszközök előnyeit. Nézzünk néhány előrejelzést arról, hogy milyen számottevő változást hozhatnak az okosmegoldások.

Az m2mzona.hu Mi az M2M? rovatában azt járjuk körbe, hogy mi is pontosan az M2M, mi az IoT, mi közük van egymáshoz, és hogyan jön képbe a Nagy Adat, vagyis a Big Data.

Honnan érkezik be a legtöbb adat?

Ebben a kérdésben a szakértők teljesen egyetértenek. Az IBM mellett sok más vállalat is megerősítette, hogy az okosvárosokból, illetve az intelligens járművekből érkező információk aránya messze felülmúlhatja azt az adatmennyiséget, amelyet a járókelőktől vagy az ő személyes eszközeiktől gyűjtenek be.

Drasztikusabban átrajzolhatja a világot az IoT, mint az internetMindamellett a rendkívüli mennyiségű mérés kezelése és elemzése, a megfelelő irányelvek kidolgozása, továbbá a leghatékonyabb működési modell kidolgozása egyaránt olyan képességeket igényelnek, amelyekben jelenleg szűkölködik a piac, különösen a közszférában – hívta fel a figyelmet Katharine Frase, a vállalat közszolgálati részlegének műszaki igazgatója. 

Milyen mértékben bővül majd az Internet of Things a közeljövőben (2016 és 2020 között)?

Ebben a tekintetben a becslések nagyon széles skálán mozognak, attól függően, hogy melyik előrejelzést tekintik irányadónak. A Cisco például egy jelentésében arról számolt be, hogy a világhálón keresztül összekapcsolódó készülékek száma már 2008-ban meghaladta az emberekét, a jövőre nézve pedig úgy számolt, hogy 2020-ra világszerte akár 50 milliárd ilyen eszköz is forgalomban lehet.

Hány intelligens készülék jut majd egy emberre 2020-ban?

Az IoT Analytics korábban már kiadott egy több előrejelzésből egybegyúrt összeállítást, hogy összehasonlítsa és szembeállítsa egymással a Dolgok Internetének jövőjére vonatkozó eltérő nézeteket. Általánosságban elmondható, hogy a szakértők között egyetértés mutatkozik abban a tekintetben, hogy a Földön élő valamennyi emberre 2020-ra legalább kettő, legfeljebb pedig hat okoseszköz jut majd.