A munkahelyén is nyerhet vele, ha lehallgatja az asztal

A munkahelyén is nyerhet vele, ha lehallgatja az asztal

A munkahelyén is nyerhet vele, ha lehallgatja az asztal

még több IoT

4 perc

A New York Times R&D Lab csapata olyan prototípust fejlesztett ki, amely végighallgatja a megbeszéléseket, és utána – némi segítséggel – képes leszűrni a fontosabb információkat.

Az Amazon Echo hangszóró és a Motorola Moto X mobiltelefon két látványos példa olyan okoseszközökre, amelyek hangrögzítő berendezése folyamatosan bekapcsolt állapotban van. Ez a funkció segít a tényleges beszédalapú irányítás megvalósításában, viszont a folyamatos „lehallgatással” még fontosabb kérdéssé válik az adatok biztonsága és a magánélet védelme. 

Az új hangszóró akár a nassolnivalót is megrendeli

A New York Times kutató-fejlesztő laborjának találmánya, a Listening Table talán jó példa lehet arra, hogy milyen módon működhetnének az ilyen berendezések. 

Az asztalt rengeteg apró szenzorral szerelték fel a mikrofonokon kívül, hogy pontosan tudja követni a beszélgetéseket. A bútor oldalában hőérzékelő kamerák érzékelik, hogy melyik széknél ülnek, a többirányú mikrofon pedig meghallja, hogy kitől is érkezett a hozzászólás. A beépített beszédfelismerő program pontos szöveges leírást ad az egyeztetésről, az összegzésben az asztalra szerelt gomb megnyomásával kiemelhetőek a fontos részletek.

Rengeteg brainstorming megbeszélést, kreatív ötletelést lehet így pontosabban rögzíteni, anélkül, hogy a gondolatok szabad áramlása közben valakinek külön jegyzetelni kellene. Arról nem is beszélve, hogy hivatkozási alapot is nyújthat, ha pár nappal később már senki nem emlékszik pontosan, hogy kinek is volt az a nagyon jó ötlete. 

Természetesen „hagyományos” megoldásként a diktafont már régen feltalálták erre, de az Internet of Things (Dolgok Internete) világában érthető, ha ezt a szerepet már az irodai asztal is átveheti.

A magánélet védelmére egyszerű megoldást találtak ki a fejlesztők. A felvételeket az asztal olyan beépített adattárolóra rögzíti, amelynek nincs internetelérése. A készülék négy hétig őrzi meg a beszélgetéseket, azután pedig automatikusan törli a hanganyagokat. Ennyi idő bőven elég arra, hogy a megbeszélés után valaki kijegyzetelje és rögzítse a fontos információkat.

Ahogy a fejlesztőcsapat egyik munkatársa, Noah Feehan fogalmazott, „ez a tárgy abból a jövőből származik, amiben tényleg élni szeretnénk”.

Forrás: Gizmodo