Íme, a kopogtatással vezérelhető okoskapcsoló

Íme, a kopogtatással vezérelhető okoskapcsoló

Íme, a kopogtatással vezérelhető okoskapcsoló

még több IoT

5 perc

A falra vagy asztal alá szerelhető eszköz segítségével bármilyen otthoni készülék működése szabályozható, legyen szó a lámpa felkapcsolásáról vagy a hangszórók elnémításáról.

A készülék előnye meglepően apró mérete, így gyakorlatilag bármilyen felületre feltűnés nélkül rögzíthető. A felszerelés után a Knocki szenzoraival folyamatosan figyeli a rezgéseket, ezáltal elég csak az asztalon kopogni, és máris felkapcsolódhat például az asztali lámpa.

Az okoskapcsoló segítségével vezérelhetőek a Nest termosztátok, a Philips Hue termékek, a Samsung SmartThings család, de csatlakoztatható az IFTTT-rendszerre is, a támogatott eszközök sora pedig folyamatosan növekszik.

A Knocki története is érdekes, megalkotóinak – a texasi Ohad Nezernek és Jake Boshernitzannak – ugyanis egy családi összejövetel adta az ötletet. Ahogyan Boshernitzan elmesélte, az egyik gyerek a rokonságban le akarta kapcsolni a lámpát, de hiába rakott egymásra egyre több és több dobozt, a kapcsolót sehogyan sem érte el. A tervezőknek ekkor jutott eszébe, hogy mi lenne akkor, ha az egész falfelületet egyetlen óriási vezérlővé lehetne alakítani.

Az eszköz megalkotásával az volt a tervezők célja, hogy a mindennapokat egyszerűbbé tegyék, arról nem is beszélve, hogy a kopogással történő vezérlés megkönnyítheti az akcentussal beszélők életét – abban az esetben, hogyha hangvezérlésen alapuló megoldások működnek otthon. A fejlesztés kiemelt előnye, hogy a mozgáskorlátozottak számára is rendkívül hasznos segítség lehet.

A vezérléstechnika használata általában bonyolultnak tűnik, a Koncki azonban szinten az összes okostelefonhoz csatlakoztatható, irányítása pedig a felhasználó által rögzített jelzésekkel lehetséges. Az is beállítható például, hogy négy kopogásra automatikusan felhívja a tulajdonos mobilját, ha esetleg elfelejtette volna, hol hagyta azt.

A készülék már most előrendelhető, és a projekt népszerűségét jól mutatja, hogy a Kickstarteren az előre kitűzött 35 ezer dollár helyett több mint egymilliót gyűjtöttek össze, illetve csaknem 20 ezer előrendelést regisztráltak. A TechCrunch olvasóinak szavazatai alapján a CES 2017-en felvonultatott eszközök versenyében pedig közönségdíjat kapott az eszköz.

Forrás: TechCrunch