Kapósak a drónpilóták Kínában

Kapósak a drónpilóták Kínában

Kapósak a drónpilóták Kínában

még több IoT

2 perc

A világ legnagyobb dróngyártójának számító ország híján van az automata repülőket kezelő személyzetnek, ezért gombamód szaporodnak az erre szakosodott iskolák.

Kínában a távirányítású repülő eszközöket a 3D-s térképészettől és a filmgyártástól kezdve a katasztrófavédelmen és a környezetvédelmi célú megfigyeléseken át az elektromos hálózatok karbantartásához ugyanúgy használják, mint például rendőrségi megfigyelésre vagy éppen tömegoszlató könnygáz bevetésére.

A kelet-ázsiai országban körülbelül 400 dróngyártó üzem működhet, amelyek termelésükkel az ágazatnak világméretekben körülbelül a 70 százalékát fedik le. Nemcsak belföldi felhasználásuk, de exportjuk is rohamosan növekszik.

Vészhelyzet: 6 példa, hogy mire képesek a drónokEgyelőre több mint negyven oktatási intézmény hirdet felkészítő tanfolyamokat, amelyek elvégzésével az érdeklődők megkísérelhetik letenni a speciális vezetési engedélyhez szükséges hatósági vizsgát. Ezt olyan eszközökhöz írják elő, amelyek 7 kilogrammnál többet nyomnak és 120 méternél magasabban képesek repülni.

Az egyik érintett vállalat a TT Aviation Technology, amely amellett, hogy gyárt és értékesít drónokat, beszállt az oktatási üzletbe is. Kéthetes kurzusáért a hallgatóknak fejenként 8 ezer jüant (350 ezer forint) kell kifizetniük. A tanfolyam szervezői diákjaikkal megismertetik a vonatkozó szabályokat, megtanítják őket a szimulátorok használatára és az „igazi” drónok vezérlésére.

Az ágazatot a központi kormány is támogatja, mivel része azon törekvéseknek, amelyek a gazdaság széles területein mutatkozó munkaerőhiányt, illetve egyre dráguló munkaerőt a technológiai fejlesztésekkel, robottechnikával és automatizálásokkal igyekszik ellensúlyozni.

Az egyre nagyobb számú polgári célú felhasználók az AP amerikai hírügynökségnek azt is elmondták, arra számítanak, hogy mielőbb elkészül az az országos jogszabálygyűjtemény is, amely egyértelműsíti az úgynevezett „multikopterek” használatának, reptetésének szabályait. Alapvetően azt, hogy hol vethetők be és hol nem.

Forrás: AP / MTI / TrendFM