Egyre közelebb vagyunk az okosautók világához

Egyre közelebb vagyunk az okosautók világához

Egyre közelebb vagyunk az okosautók világához

autó

2 perc

A Dolgok Internete nem csupán egy divatos kifejezés, hanem már ma is elérhető fejlesztések tömege – az intelligens közlekedési lámpától egészen az internethez csatlakoztatott autóig.

A Tesla, a Google és az Uber folyamatosan azon dolgoznak, hogy valóságosabbá tegyék az internethez csatlakoztatott okosautók, majd következő fokozatként az önvezető járművek világát. Az ötleteik közül a legtöbbet siker fogadta, hiszen mégis ki ne szeretne sziesztázni egy kicsit még a munkanap kezdetén, amikor éppen a dugóban ül?

Céljuk egy olyan szintű hálózati kapcsolat kialakítása a gépkocsiban, amely felveszi a versenyt az otthonunkban lévővel, ennek eléréséhez ráadásul nem is feltétlenül kell egy vagyont kiadni egy új modellre. A jövőben számítani lehet néhány érdekes új technológiára az autóiparban, például olyan utángyártott alkatrészekre, melyek a régebbi modellek „felokosításával” megfizethetőbbé teszik a csatlakoztatott autó élményét.

Az okosotthon kiterjesztése

Bár a gépkocsi sok ember életének fontos eleme, de igazán csak a volán mögött ülve kerülnek kapcsolatba vele. Ehhez képest a Knight Rider sorozatban KITT mindig kapcsolatban volt Michaellel, és bármikor kész volt válaszolni kérdéseire, esetleg odavezetni őt, ahol éppen szükség volt rá. Ez az a kapcsolat és mesterséges intelligencia, amely számos céget inspirált, hogy olyan megoldásokat hozzanak létre, amelyek lehetővé teszik, hogy úgy csatlakozzunk autóinkhoz, ahogy korábban nem volt lehetséges.

Már ma is sok termék biztosítja, hogy a felhasználó úgy kommunikáljon otthonával, mint David Hasselhoff a tévésorozat csodakocsijával. Ebből a szempontból érthető a hasonlat az okosotthon és a csatlakoztatott autó közti kapocs, és logikus következő lépésnek tűnik a technológia ilyen irányú terjeszkedése.

A régi kocsiknak sem kell lemaradniuk

Az autóipar forradalmi változtatásokon megy keresztül: a jövőben remélhetőleg a fosszilis üzemanyagokat jórészt felváltja az elektromos energia, illetve előtérbe kerülhet a mesterséges intelligencia és a járművek internetkapcsolata is.

A következő években főleg azoknak az utángyártott termékeknek a száma fog megnövekedni, amelyek támogatják az intelligens funkciókat, hiszen a gépkocsik élettartama folyamatosan növekszik. Ezek segítségével kényelmesebb, jobb lesz a vezetési élmény, és ami a legfontosabb: biztonságosabb is. 

Az IoT elterjedése számos iparágban folyamatban van, de a forradalom most leginkább az autóiparban zajlik. Mindezek közül a legjobb hír azonban az, hogy nem minden esetben kell újabb modellt vásárolnia annak, aki ki szeretné használni a legmodernebb technológia által nyújtott új lehetőségeket.

Forrás: VentureBeat