Önvezető autók: gőzerővel zajlanak a navigációs fejlesztések

Önvezető autók: gőzerővel zajlanak a navigációs fejlesztések

Önvezető autók: gőzerővel zajlanak a navigációs fejlesztések

autó

2 perc

A TomTom néhány hete jelentette be, hogy vállalatuk szolgáltatja a térképészeti és forgalmi adatokat a Volvo teherszállító járműveknek, valamint a Volkswagen Skoda modelljeinek is. Az ilyen típusú együttműködések is elősegíthetik az önvezető autók mielőbbi megérkezését.

A navigációs cég kulcsfontosságúnak tartja a hasonló együttműködéseket, és terveik szerint a jövőben az autógyártók által beépített rendszerek tervezésére helyeznének nagyobb hangsúlyt a hagyományos, felhasználókat célzó GPS navigációs fejlesztésekhez képest.

Céljuk sok más gyártó mellett az önvezető autók irányába történő innovációk erősítése, hiszen ezen rendszerek számára megkerülhetetlenül fontosak lesznek majd a navigációs szolgáltatások.

Már majdnem kész az önvezető Tesla

Az őszi bejelentés ráadásul pár nappal azután született, hogy a BMW, az Audi és a Mercedes által megosztott tulajdonban lévő Here navigációs cég is egy hasonló eszközt dobott piacra, mely az említett autóipari vállalatok modelljeibe már a gyártósoron be lesz építve. Látszik tehát, hogy az autóipar, a technológiai vállalatok és a taxiszolgáltatók már most egymással küzdenek egy jövőbeni önvezető fuvarszolgáltatás bevezetéséért, amelynek központi elemét alkothatja majd a megfelelő navigáció.

A versenyben lévő társaságok mindegyike valamilyen saját térképrendszert próbál kiépíteni: a Google például a Waze-re alapozza saját önműködő autójának fejlesztését, míg Elon Musk, a Tesla Motors alapítója, egy olyan tervet vázolt fel saját robotpilótájuk kialakításával kapcsolatban, amelynek fontos eleme a járművek folyamatos visszajelzése a térkép pontosításának érdekében. Bár a vállalatok különböző ütemben haladnak fejlesztéseikkel, a legtöbb jóslat szerint már akár 2019-re az utakon lehetnek a sofőr nélküli járművek.

John Greenough, a BI Intelligence vezető elemzője nemrég részletes jelentést tett közzé a személygépkocsik átalakulásáról. Több dimenzióban elemezte a változó autópiacot, beleértve az okosautók szegmensének méretét, az autógyártók stratégiáját és azok előnyeit. A tanulmány szerint 2021-re több mint 380 millió automatizált jármű lesz az utakon, ez pedig hatalmas léptékű, az átlagemberek számára is feltűnő növekedés lesz. A piac ráadásul a vártnál gyorsabban bővül, hiszen a különböző előrejelzések szerinti 2016-os számok már most kezdenek megdőlni.

Forrás: Business Insider