A True Key segítségével titkos ügynöknek érezheti magát

A True Key segítségével titkos ügynöknek érezheti magát

A True Key segítségével titkos ügynöknek érezheti magát

biztonság

2 perc

Bemutatkozott az új True Key technológia a CES 2015 kiállításon. Az alkalmazás áttörést hozhat az ember egyedi biológiai jegyein alapuló biometrikus azonosításban.

A True Key a számítógép kamerájával fényképezi le a felhasználó arcát, az elkészült képet eltárolja és később – jelszó helyett – azt használja fel az adott weboldalra történő belépéshez. Például amikor az e-mailjeit szeretné megnézni valaki, az applikáció azonosítja az adott személy arcvonásait és összeveti a nyilvántartásában lévő adatokkal – feleslegessé téve ezzel a jelszóhasználatot.

A módszer minden kamerával rendelkező eszköznél használható, így számítógépek, okostelefonok és táblagépek esetén is.

Az alkalmazás februártól freemium modellként elérhető a True Key honlapján, használata az első 15 weboldalhoz ingyenes lesz, ezt követően éves díja 12 fontba kerül (ami nagyjából 5000 forint).

A technológiát kifejlesztő számítógépes chipgyártó, az Intel honlapján az olvasható, hogy a felhasználói adatok az egyik legmagasabb szintű védelemmel ellátva helyileg titkosítottak és csak egyedi jellemzők (arckép, ujjlenyomat vagy mesterjelszó) alapján hozzáférhetőek. A többféle biztonsági ellenőrzési módnak köszönhetően pedig mindenki saját igényeire szabva használhatja az applikációt.

Marc Hocking, az Intel Security alelnöke elmondta: a hosszú távú cél a biztonsági szempontból sokszor problémás jelszavas megoldások helyettesítése, bár az átállás nyilvánvalóan hosszabb folyamat lesz, és nem egyik napról a másikra fog történni.

Tanulmányok kimutatták, hogy egy átlagos felhasználó az összes honlaphoz, alkalmazáshoz – az online banki szolgáltatásokat is beleértve – csupán tízféle jelszót használ. Ráadásul a jelszavak olyan nyilvánvaló dolgok, mint például az anyja neve, a házi kedvenc neve vagy a lakcím, és akkor az 12345 számsort vagy a jelszó/password szavakat még nem is említettük.

A jelszóhelyettesítő azonosításra jó példa még az iPhone 5 ujjlenyomattal történő feloldása, valamint a lakáskulcsok kiiktatására vonatkozó tudományos kísérletek sora (például retinavizsgálat vagy ujjlenyomat alapján).

A floridai székhelyű Axis cég által kifejlesztett AxisKey ennél is tovább megy, az applikáció szonáralapú technológia segítségével a kéz vonalai és erei alapján azonosítja az ujjlenyomatot.

Forrás: Daily Mail