Virtuális orvosok dolgozhatnak az egészségügyben
Virtuális orvosok dolgozhatnak az egészségügyben
2017. november 09.
Az Ada Health 47 millió dollár finanszírozáshoz jutott, ezzel közelebb kerültek ahhoz, hogy fejlesztésük „az egészségügy Alexájává” váljon.
A berlini székhelyű cég az Access Industries befektetési társaságon keresztül jutott forrásokhoz. Külön érdekesség, hogy a befektetők között szerepel William Tunstall-Pedoe is, a Siri-hez hasonlító Evi alkalmazás fejlesztője. Ezt a megoldást később az Amazon vásárolta meg, hogy az alapján dolgozza ki saját virtuális asszisztensét, az Alexát.
A technológia is orvosolhatja az egészségügy problémáit
A tőkebefektetést a mesterséges intelligencia (Al) által vezérelt applikáció fejlesztésére, új munkatársak felvételére és egy amerikai egység kialakítására fordítják majd.
Az Ada felhasználói bázisában kimagasló növekedés tapasztalható: a cég adatai szerint a 2016-os indulás óta mintegy 1,5 millióan vették igénybe a szolgáltatást. Az online chatfelület (chatbot) segítségével a felhasználók értelmezhetik tüneteiket, majd valódi orvosokkal vehetik fel a kapcsolatot.
A következő hat év során a társaság világszintű egészségügyi hozzáférést szeretne kialakítani. Ennek lényege, hogy a kezdeti adatfelvételt és azok kiértékelését az AI-alapú program végzi el, majd egy orvos folytatja a konzultációt.
Az Ada a jövőbeli egészségügyi ellátást még inkább páciensközpontúnak képzeli el, ahol az emberek nyomon követhetik saját egészségügy mutatóikat, az orvosok munkáját pedig támogatja a mesterséges intelligencia adatelemzési képessége is. Ehhez a berlini cég olyan csapatot állított össze, amelyben helyet kaptak releváns tapasztalatokkal rendelkező egészségügyi és az AI-szakértők is.
Forrás: TechCrunch