Energiatakarékos modern otthonok
Energiatakarékos modern otthonok
2016. július 25.
Egyre több az olyan eszköz az okosotthonokban, amelyek felveszik a harcot a pazarlás ellen, és kifejezetten az energiamegtakarításra helyezik a hangsúlyt.
Ha az ember körülnéz a technológiai hírek és fejlesztések között, akkor láthatja, hogy az IoT minden mennyiségben érkezik az újdonságok közé. Természetesen mindennek van határa: a vizespalack, amely rendszeresen ivásra figyelmezteti tulajdonosát, sokak számára nem tűnhet szimpatikusnak, míg egy fogyasztásmérő, amely emlékeztet, hogy a nem használt készülékeket húzzuk ki a falból, már sokkal inkább – állítja Tess Townsend, az INC újságírója.
A Dolgok Internetének (Internet of Things, IoT) eszközei kényelmet ígérnek és egyre népszerűbbek is. A fogyasztóknak fontos is a kényelem, de ez még nem minden. Jórészt csak fölösleges pénzkidobásokkal lehet találkozni csak a félmegoldásokban, amelyek ráadásul nem is képesek mindig egymással együtt működni, további kiadásokra kötelezve a vásárlókat. Mint ahogy a Wall Street Journal-ban Joanna Stern is megjegyezte „a sok túlárazott újdonság olyan problémák orvoslására született, amelyek fele nem is szorul megoldásra”.
Tényleg emlékeztessen a vizesüveg a szomjúságra? Valóban csatlakoztatni kellene a világhálóra a tampont is? Vajon melyek azok a funkciók, amelyek az IoT-eszközöket igazán a hasznos dolgok közé sorolnák? Tényleg szükség van ezekre a megoldásokra? Ha például pénzt lehet velük spórolni, akkor valószínűleg igen a válasz, sok IoT-kütyü célja pedig pontosan ez.
Az internetre csatlakoztatott készülékek piaca feltehetőleg gyorsan felfut 2020-ra. A Business Insider jóslata szerint négy év múlva akár 34 milliárd eszköz is kapcsolódhat az internetre. Ez 24 milliárd IoT-megoldásból és 10 milliárd hagyományos számítógépekből állna össze.
A Gartner előrejelzése szerint 2020-ra az IoT-termékeket és szolgáltatásokat forgalmazók további 300 milliárd dollárt meghaladó jelentős bevételt generálhatnak. Az IDC telekommunikációs és információtechnológia kutatócég is felívelő tendenciát jelez, közel 1,7 billió dolláros piacot feltételezve
Természetesen a bevétel nagy része és a kapcsolatok kiemelkedő többsége az intelligens otthonokban fog összpontosulni – kütyük és szolgáltatások formájában. Az eszközök globális szinten nagyon sok pénzt segíthetnek megspórolni, ha tényleg ennyire sok lesz belőlük.
Ha kíváncsi konkrét megoldásokra is, olvassa el a cikk második felét is!
Forrás: INC.com