Karóra töltheti fel a lemerült telefonokat
Karóra töltheti fel a lemerült telefonokat
2017. április 03.
Az Uvolt fejlesztői újraértelmezték az „okos” óra fogalmát. Viselhető kiegészítőjük ugyan nem képes semmilyen intelligens funkcióra, viszont napelemeivel egy akkumulátort tölt, mellyel pótolhatja a telefon töltöttségét.
Az intelligens időmérők jó néhány generáción estek át az elmúlt években. Eleinte az érintőképernyős változatok számítottak divatosnak, idővel azonban ezek helyét átvették a klasszikus formatervezéssel párosított „hibrid” darabok. Mostanra pedig egész érdekesen újraértelmezett modellek is megjelennek. Ilyen a Kickstarteren bemutatott Uvolt is, amely a gyorsan lemerülő aksi problémájára kínál egy alternatív megoldást.
Csuklóra erősített akkumulátor
A fejlesztés működési elve viszonylag egyszerű, és a sok formában elérhető powerbankre emlékeztet. A számlapot az analóg mutatók alatt végig napelemek borítják, melyek az óra házában elhelyezett energiaforrást töltik. Ez a tölthető aksi kivehető az alumíniumházból, és egy beépített kábel segítségével fel tudja tölteni a felhasználó okostelefonját.
A készülék az időt teljesen hagyományos technológiával mutatja, így nem rendelkezik semmilyen kijelzővel, Bbluetooth-kapcsolattal, nem célja, hogy a mobiltelefon kiegészítő képernyőjévé váljon. A beépített akkumulátor többfajta változatban is elérhető: lightning kábelcsatlakozóval az iPhone-okhoz, USB-B és USB-C portokkal az androidos készülékekhez, és vezeték nélküli töltési lehetőséggel az arra képes mobilok esetében.
A fejlesztők ígéretei szerint átlagos fényviszonyok mellett egy nap alatt el tudja érni az akkumulátor a teljes töltöttséget, de arra az esetre is gondoltak, ha valaki már eleve maximális energiatartalékokkal szeretne elindulni reggel otthonról. A hálózati áramforrásra csatlakozó, vezeték nélküli egység takarékosan képes feltöltve tartani az aksit, hiszen a teljes állapotot elérve azonnal kikapcsol, így csak akkor fogyaszt áramot, amikor arra tényleg szükség van. Nem is beszélve arról a lehetőségről, hogy magában a szíjban is apró áramtárolók találhatóak, melyek így gyakorlatilag megduplázzák az óra kapacitását.
A közösségi forrásgyűjtő kampány felületén az eszköz még elérhető a korai támogatóknak fenntartott 119 dolláros (nagyjából 35 ezer forintos) áron. Bár érdemes mindezek mellett megjegyezni, hogy ez a cég első hardverprojektje, és általában ezekkel a vállalkozásokkal fordul elő, hogy a sikeres Kickstarter-kampány után sem sikerül előállniuk a végleges termékkel. Mindenesetre az ötlet érdekes, és a napelemes megoldás előrevetíthet egy tendenciát, ami később más viselhető kiegészítők esetén is felbukkanhat.
Forrás: The Verge