Az M2M lehet a gyáripar jövője

Az M2M lehet a gyáripar jövője

Az M2M lehet a gyáripar jövője

gyártás

3 perc

Legalábbis így vélekedik a Pega amerikai informatikai vállalat alelnöke. Bruce Williams az egyik Miamiban tartott IT-expón beszélt arról, hogy a szektor a sajátosságai miatt nehezebben nyílik meg az új innováció előtt, pedig a termelési folyamatok modernizálásában és felgyorsításában óriási szerep juthat a gépek közötti technológiának.

Az M2M, más néven a gépek között kommunikáció, teljesen átjárja az informatika világát, különösen a telekommunikációt és a mobiltelefonos megoldásokat. A gépek közvetlenül tudnak információt átadni helyzettel, állapottal, használati statisztikákkal és hibaüzenetekkel kapcsolatban, és ez a képességük kulcsfontosságú számos alkalmazás esetében. A gyáripar hagyományos világa azonban egy úgynevezett vertikális piac, amely bizonyos szempontból alig változott az elmúlt évek során. Ennek ellenére az M2M forradalmasíthatja a gyáripar működését, és a Pega, mint üzleti folyamatmenedzsmenttel foglalkozó cég pontosan erre készül.

A technológiák és a gyártás terén is tapasztalattal bíró Williams szerint a telekommunikációs és hitelkártyacégek hagyományos támogatói az M2M-nek, pedig a gyártási terület hasonlóan megérett már a technológiára. Igaz, hogy az ágazat szereplői más problémákkal és kihívásokkal küzdenek, mint a tranzakciós szektor – mondta a szakértő. Hozzátette: a Pega egy olyan globális vállalkozást tervez létrehozni, amely kifejezetten a gyártók számára készítene M2M-alapú megoldásokat. (Az informatikai társaság idén is felkerült a Forbes „100 legmegbízhatóbb amerikai vállalat” listájára.)

Muszáj közvetlenül kommunikálni a gépekkel

Az alelnök szerint a gyártás annyiban egyedülálló, hogy fizikai tárgyak hajtják a tranzakciókat, amelyek gyakran meglehetősen nagyok és nehezek. Ezeknek a tárgyaknak a tárolásával, szállításával és kezelésével kapcsolatos üzleti folyamatok történelmileg hatottak az egész gyártási folyamatra, és a piaci szereplők értelemszerűen a folyamatokat működtető felszerelésre és infrastruktúrára költik a pénzüket. Részben ebből adódóan a folyamatok modernizálása és az M2M-technológia bevonása óriási lehetőséget rejt az ágazat számára.

Maguk a gépek is szereplői lesznek az üzleti folyamatoknak – tette hozzá az alelnök. Szerinte ahhoz, hogy a cégek a legjobb szolgáltatást tudják nyújtani, muszáj közvetlenül kommunikálniuk az eszközökkel, készülékekkel, amiket az ügyfelek vásárolnak tőlük.

Várakozások

Az M2M-megoldások gyártási folyamatokba való integrálása végeredményben jobb minőséget és több értéket fog előállítani a vállalatok és a fogyasztók számára egyaránt. A gyártók egyre fejlettebb távolságmérő rendszerekkel és mérőeszközökkel fogják felszerelni az előállított termékeket, ami jobb menedzsmentet és pontosabb minőségellenőrzést tesz lehetővé. De az M2M hatalmas potenciállal bír a gyártási ciklus egészére nézve: a raktározástól a szállításon át a telepítésig, és képes lehet arra, hogy az üzleti folyamatokat teljesen átalakítsa a szektorban.

Forrás: M2Mevolution.com / Tmcnet.com