Gondolkozzon hosszú távon az okostechnológiában!
Gondolkozzon hosszú távon az okostechnológiában!
2017. május 08.
A Gartner piackutató előrejelzése szerint 2020-ban már összesen 20,8 milliárd okoseszköz lesz használatban, a tavalyi évben regisztrált 6,4 milliárdhoz képest. Ha ez a növekedés még gyorsulni is fog, a gyártóknak érdemes jobban átgondolniuk termékeik életciklus-menedzsmentjét.
A jelenleg létező infrastruktúrákban sok esetben rendkívül bonyolult bármilyen változtatást végrehajtani a készülékeken a beüzemelésüket követően, ideértve a kapcsolódás beállításait, a funkciók bővítését és a technológiai fejlesztést. A gyártók számára éppen ezért kulcsfontosságú a Dolgok Internetéhez kapcsolódó eszközök egész életcikluson át tartó felügyelete, hogy teljes rálátásuk legyen az infrastruktúrára, és kézben tartsák az irányítást.
A mai életciklus-menedzsment megoldások már egyre inkább lehetővé teszik, hogy a vállalatok áttérjenek az okosökoszisztémára, így például rákapcsolódjanak az okoshálózatra vagy intelligens épületekbe, gyárakba, boltokba, városokba, szállítmányozásba és mezőgazdaságba fektessék a pénzüket – emelte ki Mohit Bhardwaj, az amerikai eInfochips digitális marketingért felelős igazgatója.
Ahogyan egyre több készülék kapcsolódik egymáshoz, valamint a világhálóhoz, úgy jelent egyre nagyobb kihívást az adatvédelem biztosítása, az irányítás vagy az eszközmenedzsment. Ha pedig a vállalat a Dolgok Internetén (IoT) keresztül képes a termékeit a teljes életciklusuk alatt távolról felügyelni, akkor azzal teljes rálátást kaphat a rendelkezésére álló infrastruktúrára.
A szakértő az alábbi pontokban foglalta össze, hogy mik lehetnek a fő előnyei annak, ha a cégek IoT alapokra helyezik az eszközök életciklus-menedzsmentjét:
- Több készülék egyidejű felügyelete.
- Az eszközök és a kommunikáció biztonságának javulása.
- A működési költségek csökkenése.
- Hatékony eszközgazdálkodás.
- Többfajta csatlakozási protokoll használata.
Az óriásvállalatoknak egyszerre viszonylag nagy számú, egymáshoz kapcsolódó eszközt kell felügyelniük, ami számos, megoldásra váró problémát jelenthet. A Device Pilot tanulmánya szerint a cégek 88 százalékánál merülnek fel súlyosabb aggályok az eszközmenedzsmenttel kapcsolatban, emiatt megpróbálnak olyan módszereket beépíteni a napi működésbe, amelyekkel zökkenőmentesen tudják felügyelni a készülékeket.
Ezeknek az intézkedéseknek pedig számtalan pozitív következményük lehet: a cégek valós időben követhetik termékeik működését, javul a termelékenységük, azonnal képesek kiszűrni a meghibásodást, fokozni tudják a biztonságot, míg a vevők is megbízhatóbb szolgáltatásban részesülnek.
Forrás: IoT Now