IoT-tippek kisvállalkozásoknak

IoT-tippek kisvállalkozásoknak

IoT-tippek kisvállalkozásoknak

gyártás

2 perc

A kisebb tőkével rendelkező cégek számára nehezebb beépíteni az IoT-megoldásokat a termékeikbe vagy a gyártási folyamataikba. Íme, néhány tipp ezek megvalósítására.

Már korábban is írtunk arról, hogy egy cégvezetők között végzett nemzetközi felmérésből kiderül, hogy a kis- és középvállalkozások területén perifériára szorul a Dolgok Internete a cégstratégia és a jövőbeli tervek tekintetében. Ez természetesen azt is jelenti, hogy aki most mégis úgy dönt, hogy ebbe az irányba is terjeszkedik, annak most akár kevesebb vetélytárssal kell számolnia.

A tudás: kiindulópont a fejlődéshez

A tanulás és a mentorálás elemi fontosságú azon vállalkozások esetében, amelyek új terepre merészkednek. Több jelentős információtechnológiai vállalat is tanácsadó csoportokat hozott létre, hogy segítsen a kisebb cégeknek belépni az IoT (Internet of Things) piacára, és kifejleszteni saját intelligens termékeiket. 

A hardver: a Dolgok Internete, mint szolgáltatás

Szerencsére egyre több olyan platform lát napvilágot, amelyeket kifejezetten olyan vállalatok dobtak piacra, amelyek komoly tapasztalattal rendelkeznek az intelligens fogyasztói technológiák területén. Az úgynevezett STCT megoldásoknak (Smart Tag Consumer Technology) köszönhetően már egyre kevésbé van szükség arra, hogy a technológiák fejlesztését jelentős pluszköltségekkel kiszervezzék a kisebb cégek, emellett a Dolgok Internetét bárhol a világon elérhetővé teszik a gyártók számára.

Például az okoscímkéket (tag-eket) gyakorlatilag egy felhőalapú rendszerrel összekötve lehet használni, és nincs szükség hozzájuk se áramra, se elemre. Ráadásul ezeket különféle anyagokba – fémektől kezdve a szintetikus lemezekig – bele lehet építeni.  

A szoftver: a startupok egyszerűvé teszik az internetes csatlakozást

Üzleti tipp: az adatelemzés lehet a siker kulcsa

A fejlesztők zöme – 93 százaléka – ma még kizárólag okostelefonokra tervez alkalmazásokat, ahelyett, hogy IoT-t támogató szoftvereket gyártana. Érdemes viszont hozzátenni, hogy egyre több olyan startup jelenik meg, amelyik platformokat és az alkalmazások tervezésére alkalmas kezelőfelületeket kínál az innovátoroknak. Ez a fejlesztőknek és a kisebb cégeknek egyaránt jó lehetőséget teremt arra, hogy termékeiket a felhőn és a világhálón keresztül kössék össze. 

Forrás: IoT News Network