Így lehet milliomossá válni az IoT-vel

Így lehet milliomossá válni az IoT-vel

Így lehet milliomossá válni az IoT-vel

gyártás

4 perc

Több startup vállalkozás kaphat jelentős anyagi támogatást termékei piacra dobásához az Egyesült Királyságban. Az Innovate UK, a Tech City UK és a Cambridge Wireless nemrégen jelentette be, hogy mely cégek kerültek ki győztesként az 1 millió font összdíjazású, Dolgok Internetéhez kapcsolódó, zászlóshajó jellegű versenyből.

David Cameron brit miniszterelnök tavaly a CeBIT konferenciáján tájékoztatta először a nézőket, hogy a három vállalat egyesült erővel támogatja a hétköznapi használati tárgyakat hálózatba kötő IoT-re (IoT = Internet of Things) épülő új technológiák elterjedését.

A Tech City UK 2010-ben kezdte meg a működését azzal a céllal, hogy segítse a technológiai szektor megerősödését London keleti részén, azóta pedig Európa talán egyik legnagyobb digitális klaszterévé nőtte ki magát. A Cambridge Wireless szintén egy nemzetközi hálózatokkal rendelkező, mozgalmas közösség, amely elsősorban a vezeték nélküli és mobiltechnológiák fejlesztésében érdekelt. 

Az Internet of Things Launchpad verseny nyertesei közé olyan cégek tartoznak, amelyek a Dolgok Internetéhez kapcsolódó fejlesztések kezdő fázisában vannak. A londoni és cambridge-i székhelyű vállalatok között egyenlő arányban oszlik majd meg a győzteseknek kijáró 1 millió font. A díjazott cégeknek hat hónapjuk van, hogy belevágjanak a projektbe és egy évük arra, hogy befejezzék a munkát.

Innováció a köbön: íme, a dobogós cégek >>A szakértők várakozásai szerint ugyanis az IoT jelentősége a következő években ugrásszerűen megnő majd. A jelenlegi előrejelzések alapján 2020-ra összesen 26 milliárd készülék kommunikál majd egymással a világhálón keresztül, 2025-re pedig a számuk elérheti az 1 billiót. A piac értéke így 2019-re megközelítheti az 500 milliárd dolláros szintet, ezáltal lehetővé téve a meglévő berendezések és a szolgáltatások körének bővítését.

A győztesek kiválasztása során elsősorban olyan úttörő jellegű elképzeléseket kerestek a szervezők, amelyek a Dolgok Internetén belül új, érdekes fejlesztési lehetőségekre hívják fel a figyelmet. A nyertesek pedig a következő cégek lettek:

Digital Shadows Ltd – a társaság fejlesztése elsősorban a Dolgok Internetéhez kapcsolódó biztonsági kockázatokat azonosítja be és számszerűsíti, csökkentve a cégek, okosvárosok és magánemberek által vállalt rizikót.

Product Health Ltd – a cég olyan összekapcsolt akkumulátorokra épülő szolgáltatás beindítását tervezi, amelynek előnyeit főként az energetikai szektor aknázhatná ki

ThinkInnovate Ltd – a startup szintén a Dolgok Internetéhez kapcsolódó biztonsági kockázatokat szeretné mérsékelni egy hordozható szkenner, illetve egy okostelefonos és internetes alkalmazás ötvözésével

Arjun Technology Ventures Ltd – az Nwave-vel együttműködésben a távoli adatgyűjtést lehetővé tevő, szenzorokra épülő hálózat kialakítását tűzték ki célul, hogy támogassák a digitális farmok elterjedését

London Cambridge Cycle – az 1248 és a Thingful vállalatokkal közösen arra próbálják ösztönözni a briteket, hogy biciklire pattanjanak

OpenTRV Ltd – a cég az épületeken belül, illetve külső terekben elhelyezett szenzorok megfelelő kombinációjának megtalálására tesz kísérletet, amelyek a környezetükben lévő emberekről és az időjárásról gyűjtenek majd adatokat

Superflux Ltd / IoTA – fejlesztésük főként a levegő minőségének javítását szolgálja GPS-alapú nyomkövető érzékelők segítségével

A pénznyeremény mellett a nyertesek szakmai és üzleti segítséget is kapnak a verseny magánszektorbeli partnereitől – egyebek közt az Unilevertől, a Bosch-tól vagy a Ciscótól. Az illetékes miniszter, Ed Vaizey a pályázat kapcsán azt mondta: az Egyesült Királyságban most egy rendkívül izgalmas időszak elé néznek a technológiai vállalatok. A brit digitális gazdaság már most is az egyik legerősebb piac a világon, értéke meghaladja a 100 milliárd fontot.

„Az ország hosszú távú gazdasági stratégiájának kulcsfontosságú része, hogy olyan növekedésben lévő iparágakba fektessünk pénzt, mint amilyen például a Dolgok Internete. A kormány így szeretné támogatni a cégeket, munkahelyeket teremteni, ezzel hozzájárulva Nagy-Britannia további fejlődéséhez” – tette hozzá a tárcavezető. Gerard Grech, a Tech City UK vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy az Egyesült Királyságnak minden esélye megvan, hogy élenjáró szerepet töltsön be az IoT elterjedésében. 

Forrás: M2M Now