Innováció a köbön: íme, a dobogós cégek

Innováció a köbön: íme, a dobogós cégek

Innováció a köbön: íme, a dobogós cégek

gyártás

2 perc

A Thomson Reuters az idei évben negyedszer adta ki a világ 100 leginnovatívabb vállalkozását felsorakoztató listáját, amelyen olyan húzónevek szerepelnek, mint a Microsoft, a Google, az IBM vagy a Huawei.

Az információs és telekommunikációs technológiák egyik globális szolgáltatója, a Huawei is felkerült – első anyaországi kínai cégként – a világ 100 leginnovatívabb vállalatainak toplistájára. A Thomson Reuters idén már negyedik alkalommal adta ki a technológiai fejlesztésekben élen járó társaságokat összegző rangsort, amelyen egyebek között olyan húzónevek is szerepelnek, mint a Google, az IBM, az Apple, a Microsoft vagy az Intel.  

Okosvárosok: Kína is ráhangolódott az új hullámra >>A Huawei minősítése még 2011-ben kezdődött meg. Ennek keretében vizsgálták a társaság különböző iparágak innovációjában betöltött szerepét, beleértve a vállalat szabadalmainak teljes volumenét, illetve a sikeres szabadalmak arányát. A teljes céget tekintve a vállalat az idei év júniusáig bezáróan több mint 65 ezer kérelmet nyújtott be Kínában, Európában és az Egyesült Államokban. A társaság fogyasztói üzletágának marketing alelnöke, Shao Yang hangsúlyozta: az Ascend Mate7, illetve az Ascend P7 megalkotása után további áttörést kívánnak megvalósítani, hogy a felhasználók számára úgymond „a lehetetlent is lehetővé tegyék a világon mindenhol”.

Kezdjen új időszámítást egy okosórával >>A lista egyébként az idén is rávilágított arra a tényre, hogy egy cég anyagi és pénzügyi sikerét milyen nagy mértékben befolyásolják és növelik a kutatás-fejlesztésre fordított beruházások. A Thomson Reuters legújabb listáján szereplő vállalatok immár négy éve utasítják maguk mögé az S&P 500-as indexben lévő versenytársaikat, egy esztendő alatt 12,6 százalékos növekedési ütem mellett csaknem megduplázták árbevételüket. A Top 100-as listára felkerült társaságok így összesen 3,7 billió dolláros árbevételt könyvelhettek el. Az S&P 500-as mutatóban szereplő cégek ráadásul csaknem kétszer annyi pénzt fordítottak kutatás-fejlesztési beruházásokra, mint Nasdaq-os vetélytársaik, a kiadásaik mintegy 17 százalékkal növekedtek.

A leginnovatívabb vállalatokat összegző rangsorban idén először kerültek túlsúlyba az ázsiai társaságok. A Top 100-ba összesen 46 cég került be a kontinensről, míg a második helyezést Észak-Amerika érte el, itt összesen 36 vállalat részesült az elismerésben. Európában 18 társaság eredményeit ismerte el a Thomson Reuters: köztük 7 francia, 5 svájci, illetve 4 német vállalat szerepel.

A mostani lista jól mutatja, hogy milyen éles verseny bontakozott ki az okostelefont forgalmazó társaságok között. A szabadalmakért egyebek között az Apple, a Microsoft, a Samsung, a Google és a BlackBerry versengenek, ez utóbbi azonban csak az előző évben került fel a listára. Bár a rangsor elsősorban a folyamatosan megújuló és gyorsan változó iparágakat részesíti előnyben, idén immár másodszor nőtt az innovatív gyógyszeripari cégek aránya, holott ebben a szektorban jóval hosszabb a termékek életciklusa, lassabb a megtérülés. A 100-as listán az idei évben olyan vállalatok betonozták be magukat, mint az Abbott Laboratories, a Johnson & Johnson, a Novartis és a Roche.