Láthatatlan technológia: így törnek előre a szenzorok

Láthatatlan technológia: így törnek előre a szenzorok

Láthatatlan technológia: így törnek előre a szenzorok

gyártás

1 perc

Az Internet of Things térnyerését az érzékelők méretének csökkenése és pontosságuk növelése tette lehetővé. Az új, rugalmas, puha szenzorok észrevétlenül épülhetnek be az eszközökbe.

Se szeri, se száma már a különböző érzékelőknek a különböző viselhető kiegészítőkben. Ezek a többi között képesek az ember biometrikus adatainak a mérésére: a pulzustól kezdve az elégetett kalórián át akár a vércukorszintig.

Rengeteg iparág használja már ezeket az egymáshoz csatlakoztatott szenzorokat. Fontos azonban, hogy a megfelelő érzékelőket használják a megfelelő területeken. Az új, úgynevezett puha szenzorok akár papírvastagságban is képesek érzékelni az emberi mozgást és még számtalan más tényezőt.

A speciális szenzorokat észrevétlenül az ember bőrfelületére lehet helyezni, bele lehet varrni a ruhákba vagy bárhogyan ráragasztani vagy hozzáerősíteni a puhább, rugalmasabb „dolgokhoz”.

A sport lehet az egyik nyertes

A sportolóknak már most számtalan különböző okoseszköz segítheti az edzését, versenyzését. Ezek lehetnek karpántok, tapaszok, amelyeket magukra erősíthetnek, de az új technológiával még észrevétlenebb formában követhető a mozgás és a teljesítmény.

Az olyan cégek, mint például a Heddoko már most elkezdték alkalmazni a StretchSense puha érzékelőit, amelyeket speciális sportruházatba építenek be. Ezeket viselve a sportoló még hatékonyabbá teheti az edzéseit, hiszen minden mozdulatát rögzíti a számítógép – olyan módon, hogy közben a felkészülést semmilyen formában nem akadályozza.

Forrás: TechCrunch.com