New IP: az üzleti hálózatok is a jövőbe lépnek

New IP: az üzleti hálózatok is a jövőbe lépnek

New IP: az üzleti hálózatok is a jövőbe lépnek

gyártás

2 perc

Az Internet of Things térnyerése átformálja az üzleti életet. A vállalatoknak az infrastruktúra fejlesztését is mielőbb el kell kezdeniük, hogyha a technológiát integrálni akarják a mindennapi működésükbe.

Ahhoz, hogy kiteljesedjenek az üzleti előnyök, a vezetőknek meg kell érteniük a többi között az IoT és a Big Data kapcsolatát. Napjainkban a felhőalapú adattárolás az első számú területek között található mind a cégek, mind a magánfelhasználók számára. A vállalatok persze nemcsak az adattárolással, hanem azok elemzésével, megértésével is kell, hogy foglalkozzanak. Az üzleti információk száma egy-két éven belül duplájára növekedhet, azt pedig minden társaságnak fel kell ismernie, hogy ebben a Dolgok Internetének is nagy szerepe van.

Az előzetes várakozások szerint az elkövetkező négy évben nagyjából 20 milliárd eszköz fog csatlakozni az internetre. Ez az óriási szám pedig azt mutatja, hogy a nagyvállalatok, fejlesztők egyre inkább értik és tudják, hogy mekkora lehetőség rejlik az új technológiában. 

Infrastruktúra-fejlesztés M2M-módra

A különféle megoldások könnyebbé, hatékonyabbá és gazdaságosabbá teszik a cégek működését. Ám ehhez mindenképpen szükséges az adatok tárolása és elemzése, melyek még egyelőre nagy terhet jelentenek a társaságok számára. Itt jelentkezik az egyik legfőbb probléma is, ugyanis a legtöbb vállalkozás hátránnyal indul ebben a digitális korszakban, mivel belső hálózataik az esetek többségében elavult technológiára épül, nem pedig az IoT-megoldásokra. 

Ennek függvényében a nagyvállalatok döntéshozóinak elsőként a jelenlegi hálózat modernizálását, az infrastruktúra korszerűsítését kell szorgalmazniuk, hogy megbirkózzanak az egyre növekvő adatmennyiséggel és képesek legyenek alkalmazni a csatlakoztatható eszközöket.

Mi lehet a hálózatok modernizálásának következő lépése?

A cégeknek elsősorban azt kell elfogadni, hogy az Internet of Things újfajta, adatközpontú hálózattípusra épül: a New IP-ra. A kifejezés azokat az újgenerációs fejlesztéseket jelöli, melyek az új technológiai vívmányokhoz alkalmazkodnak. Szoftveralapú, felhasználó-központú, nyílt szabványokat használó hálózatról van szó. 

A New IP a hagyományos hardveres megoldások helyett programozható megoldásokon alapul. Támogatja az olyan informatikai megoldásokat, melyek lehetővé teszik az óriási adathalmazok kezelését, az alkalmazások, okoseszközök gördülékeny működését, korlátlanul és rugalmasan. 

Természetesen azon vállalatoknak, melyek nyitnak a New IP megoldás irányába, türelemmel kell lenniük. Az átállás nem megy az egyik pillanatról a másikra. Az alkalmazkodáshoz megfelelő informatikai háttérre, kiváló mérnökökre, fejlesztőkre van szükség, akik értik az újfajta informatikai infrastruktúrát.

Forrás: IoT Now