Nyakunkon az 5G – Közeleg a Wireless ConnAction konferencia

Nyakunkon az 5G – Közeleg a Wireless ConnAction konferencia

Nyakunkon az 5G – Közeleg a Wireless ConnAction konferencia

gyártás

2 perc

A szakmai rendezvény fókuszában az ötödik generációs mobilhálózat mellett az ipari IoT-lehetőségek, a piaci kihívások és a megvalósult alkalmazások állnak.

Alighogy elkezdtük használni az ipari alkalmazásokhoz az LTE kommunikációt, a negyedik generációs mobilhálózat bevezetése után már készülhetünk is az 5G-re. A világ rohan, és mi megpróbálunk vele lépést tartani. Mindeközben megnézzük, hogy a már meglévő technológiákkal milyen megoldások valósultak meg Magyarországon, és hogy a TCO (teljes életút költség) mennyire fontos a hazai alkalmazások bevezetése során – összegezték a konferencia szervezői.

A Wireless ConnAction az egyetlen olyan nyílt rendezvény, amely kifejezetten az ipari vezeték nélküli Internet of Things (Dolgok Internete) alkalmazásokat célozza meg olyan speciális iparágakra vonatkozóan, mint például az energetika, a közlekedés, az olaj- és gázipar, a víz- és szennyvízkezelés vagy akár a biztonságtechnika.

A konferenciát a Continental Hotel Budapestben tartják április 19-én. További részletek és regisztráció a wireless.comforth.hu oldalon.

Az immár harmadik alkalommal megrendezésre kerülő Wireless ConnAction idei kiemelt témája az 5G, amelyről talán túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a jövőben forradalmasítja a hálózati kommunikációt, és lehetővé teszi az ipar számára is a felhőalapú alkalmazásokat. 

Az előadások és panelbeszélgetések során elismert szakemberektől és olyan piacvezető gyártóktól kaphatnak a résztvevők első kézből információkat, amelyek meghatározzák az elkövetkezendő évek trendjeit az IoT, Ipar 4.0 és a Big Data területén.

A panelbeszélgetéseken hazai szakemberek ismertetik a már megvalósult alkalmazásokat, de arra is kitérnek, hogy a különböző területeken milyen kivitelű hardvert érdemes használni. Így például megvizsgálják azt a kérdéskört is, hogy a helyszíntől és alkalmazástól függően a WLAN, a mobilkommunikáció vagy éppen a ZigBee a legalkalmasabb technológia, továbbá arról is szó esik majd, hogy a TCO (Total Cost of Ownership – teljes életút költség) hogyan jelenik meg a hazai tenderek során. 

A konferencia a téma sokrétű feldolgozása miatt egyaránt szól végfelhasználókhoz, rendszerintegrátorokhoz és készülék gyártókhoz is, valamint érdekes az oktatás, a kormányzat és a nonprofit szféra számára is.

Néhány téma az egész napos rendezvény programjából:

  • az 5G, IoT és edge computing új lehetőségei,
  • az 5G-s hálózatok új rádiós kihívásai,
  • felhőalapú IoT-platform az ipari alkalmazásokhoz,
  • az új LTE-450 hálózat lehetőségei, 
  • TCO-alapú megközelítés a vezeték nélküli IoT-alkalmazások esetében.