Töretlenül hódít a Dolgok Internete
Töretlenül hódít a Dolgok Internete
2016. november 24.
2020-ig az eszközök száma megállíthatatlanul növekszik majd, a szektorba érkező befektetések pedig akár több mint kétszeresüket is visszahozhatják tíz éven belül.
A BI Intelligence egyik kutatásában azt vizsgálta, milyen képet mutat a Dolgok Internetének jövője, mit várhatunk ezen a téren 2020-ra. Az elemzésben kifejezetten nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy anyagi szempontból milyen változások figyelhetőek meg.
A jelentés szerint az Internet of Things (IoT) négy fő piaci hajtóereje:
- az egyre növekvő internetes összeköttetés;
- a mobiltechnológiák egyre szélesebb körű elterjedése;
- az egyre alacsonyabb költségű szenzorok elérhetővé válása;
- valamint az IoT-be történő befektetések egyre nagyobb száma.
A biztonsági, a titkosítási és a végrehajtási problémák, valamint a technológiai töredezettség (az egységes szabványok hiánya) ellenben hátráltatják a technológia gyorsabb elterjedését.
Az IoT a következő logikus lépés
Ennek ellenére 2020-ra 34 milliárd eszköz internethez csatlakozását jósolják: ebből 10 milliárd lesz hagyományos számítógépes készülék (például okostelefon, tablet), 24 milliárd pedig „igazi” IoT-kütyü. Ez azt jelenti, hogy 41%-os átlagos éves növekedési ütemmel lehet számolni.
A gyors növekedés nem meglepő, hiszen egyes előrejelzések szerint körülbelül hatbillió dollárt fektetnek majd az iparágba, elsősorban applikációk fejlesztésére és hardverek tervezésére. A várakozások szerint a cégek ugyanakkor kevesebbet fordítanak majd a rendszerek integrációjára, és még kevesebbet az adattárolásra, a biztonsági megoldásokra, valamint az összeköttetést szolgáló technológiák kutatására.
A hatbillió dolláros befektetés 2025-re a kalkulációk szerint 13 billió dolláros megtérüléssel járhat. Nem csoda hát ilyen szempontból sem, hogyha legtöbben a következő ipari forradalmat látják megvalósulni a Dolgok Internete által.