Így cselezzük ki a kassza előtt kígyózó sorokat

Így cselezzük ki a kassza előtt kígyózó sorokat

Így cselezzük ki a kassza előtt kígyózó sorokat

kereskedelem

2 perc

Az M2M-technológiák megjelenése forradalmasíthatja a kiskereskedelmet; megjelennek a személyre szabott akciók, de a kosarakban lévő érzékelőkkel akár még a polcok között sétálgatva is fizethetünk a bevásárlásért.

A technológia régóta kulcsfontosságú a kiskereskedelemben, és a legkorszerűbb megoldások alkalmazása mindig komoly versenyelőnyt jelent a vetélytársakkal szemben. Az utóbbi években az M2M, vagyis a gépek közötti kommunikációra épülő fejlesztéseknek köszönhetően a vásárlási szokások is alaposan átalakultak.

Napjaink vásárlói egyre többször használják okostelefonjaikat és azokra letöltött alkalmazásokat, továbbá az elektronikus fizetés is egyre elterjedtebbé válik. Az újítások pedig minden bizonnyal befolyásolják az üzletek elrendezését, illetve az áruk elhelyezését a polcokon, igazodva a felgyorsult életmódhoz és az innovatív fogyasztók igényeihez. A kiskereskedelmi láncok így mindent meg fognak tenni azért, hogy kihasználják a potenciális vevők kezében lévő technikai újításokban rejlő páratlan lehetőségeket.  

Receptekkel bombázza a vásárlókat a zabpehely >>Az okostelefonokat például össze lehet kötni a boltban elhelyezett képernyőkkel, amelyek a nemet és az életkort figyelembe véve sugároznak reklámot a vásárlók felé és csábítják őket akciós termékekre. A hagyományos reklámfeliratokat akár el is lehet felejteni; a technológia lehetővé teszi, hogy állandóan változó digitális kiírásokkal tájékoztassák a vevőket, a napszaktól vagy akár az üzlet forgalmától függően. Japánban például a kiskereskedők régóta alkalmazzák előszeretettel ezt a megoldást, és bizonyos célcsoportokat aszerint próbálnak elérni, hogy az adott vásárlóközönség a nap melyik szakaszában a legaktívabb.

A legnagyobb bosszúságot a vásárlók számára többnyire a kassza előtt kígyózó hosszú sorok jelentik. Az önkiszolgáló fizetés már Magyarországon is számos üzletben a mindennapok része, de a fejlesztéseknek csak a képzelet szab határt. A szakértők szerint idővel a kosarakat vagy a bevásárlókocsikat is érzékelőkkel szerelhetik fel, amelyek egy digitális pénztárcával összekapcsolva egyebek közt lehetővé teszik az azonnali fizetést.

Motivációs tükör dobhatja fel a reggeleket >>A digitális technológiának köszönhetően hamarosan a próbafülkék is teljesen feleslegessé válhatnak. Tükörként működő virtuális kijelzők segítségével a vevő kipróbálhatja, hogy áll neki a kiválasztott ruha, közben információkat kaphat a rendelkezésre álló méretekről, a termék adatairól és származási helyéről. Sőt, az intelligens rendszerek profi stylist módjára még stílusban passzoló kiegészítőket is ajánlanak. Az újfajta technológia fokozhatja a fiatalabb generációk vásárlási élményét, számukra ugyanis mindennapos dolog az okostelefonos alkalmazások vagy a számítógépek használata.

Befellegzett a nyomtatásnak? Óriási tévedés >>A 3D nyomtatás elsősorban az üzletek berendezését forradalmasíthatja, hiszen jelentősen csökkentheti az átrendezés költségeit, valamint lehetővé teszi teljesen egyedi, az üzletre szabott marketinganyagok gyors és olcsó előállítását. Jóllehet eltarthat egy ideig, amíg ezek az újítások teret nyernek, de semmiképpen nem mondható, hogy utópiákról beszélnénk. Rendkívül érdekes lesz megfigyelni a közeljövőben, milyen fogadtatásra találnak ezek az újszerű megoldások, mind a kiskereskedők, mind a vevők körében.

Forrás: Essential Retail