Már a madarakat is munkára fogják Londonban

Már a madarakat is munkára fogják Londonban

Már a madarakat is munkára fogják Londonban

közszolgáltatás

1 perc

A légszennyezés többnyire a nagyvárosok problémája, amely számos egészségügyi problémának az okozója. A levegő rossz minősége évente több millió ember halálát okozza az egész világon. A mérésekbe az M2M-technológia segítségével már a madarak is besegíthetnek.

Gary Fuller, a londoni King’s College levegőminőségi szakértője állt elő azzal az ötlettel, hogy a kutatásokhoz a városi galambokra szereljenek érzékelőket, és a méréseket a Twitteren követhessék az emberek.

A projektet a légminőségi jelentéseket készítő Plume Labs és a DigitasLBi marketingügynökség tervezte meg. A szennyezés-ellenőrző galambok kis hátizsákokkal járják be a várost, a szenzorok adatait pedig a program a közösségi oldalra továbbítja.

Az érdeklődőknek csupán annyi a feladatuk, hogy egy tweetet küldjenek a madaraknak, amelyre az üzenetben már meg is érkeznek a legfrissebb mérések eredményei.

Az emberek a következők

Az érzékelők elsősorban a kipufogógázból levegőbe kerülő nitrogén- és szén-dioxid-szinteket mérik, az összegyűjtött információk a @PigeonAir fiókon keresztül követhetőek.

„Nagyszerű dolog, hogy a Trafalgar tér munkanélküli galambjai végre munkába állnak” – nyilatkozta Gary Fuller. És valóban: az okosvárosnak elég csak a szenzorok megvásárlásával és ügyes kihelyezésével foglalkoznia. Egy drága infrastruktúra kiépítése mondhatni, felesleges kiadásnak tűnik, ha az állatok vagy a fák már rendelkezésre állnak – ráadásul ingyen.

Az „állati” munka után a következő lépés, hogy emberi önkénteseket is toboroznak az Air Patrol projekthez, amely során szenzorokat erősíthetnének hátizsákjukra, ruhájukra, így növelnék tovább a mozgó mérési pontok számát.

Forrás: WT Vox