Hatékonyabb oktatás az IoT-vel

Hatékonyabb oktatás az IoT-vel

Hatékonyabb oktatás az IoT-vel

közszolgáltatás

2 perc

A Dolgok Internete nemcsak a tanórákat teheti izgalmassá, a technológia segítségével az intézmények is sokat spórolhatnak a fenntartáson is.

A Capterra felmérése szerint tavaly az amerikai tinédzserek majdnem háromnegyedének volt okostelefonja, és az amerikai állami iskolák közel 100%-a rendelkezett internetkapcsolattal. A kutatás alapján a felsősök 70%-a és a középiskolások 75%-a használ laptopot tanulás céljából.

Az internetes oktatás jövője

Ilyen alapokra építve könnyen belátható, hogy a Dolgok Internete milyen nagymértékben alakíthatja át az oktatást. A felmérésből is kiderült, hogy a tanulók 69%-a gyakrabban szeretné használni az okostelefonját a tanuláshoz. Ezeknek a diákoknak a többsége olyan feladatokra használná, mint például a jegyzetelés, az órarend ellenőrzése vagy az internetes kutatások.

Az okosmegoldások előnye a megnövekedett energiahatékonyságban és a működési költségek csökkenésében is megmutatkozhat. Egyes ohiói iskolák például akár évi 35 millió forintot is spórolhatnak egy olyan internetes alkalmazással, mely központilag szabályozza az iskola különböző áramfogyasztóit.

A Greentech Media arra is rámutatott, hogy az ilyen „okos” befektetések általában két éven belül megtérülnek. Ráadásul ezt a technológiát régebbi épületeknél is lehet alkalmazni, hiszen csak egy intelligens érzékelőt és néhány eszközt kell a meglévő központi vezérlőkre csatlakoztatni.

Az intézmények nagy összegeket spórolhatnak meg azzal, ha informatikai erőforrásokba fektetnek. A Capterra azt állapította meg, hogy egy átlagos iskola évente 8-13 millió forintnak megfelelő összegeket költ csak a papírra, viszont az okostechnológiával ezt a költséget sokkal hosszabb távú megoldásokra is használhatnák.

IoT-oktatást elősegítő vállalatok

Az egyik legnépszerűbb példa a SMART, amely úttörő szerepet játszott az oktatásban azzal, hogy létrehozta a világ első interaktív tábláját még 1991-ben. Az Ideapaint, amely bárhova felfesthető fehér táblafesték kifejlesztésével vált ismertté, teljesen beékelődött az IoT-rendszerébe a Bounce nevű applikáció fejlesztésével. Céljuk, hogy egyre több iskolai tapasztalatot vigyenek fel az internetre. Ezek után már nem is tűnik meglepőnek az IBM bejelentése, miszerint 3 milliárd dollárt szeretnének befektetni a Dolgok Internetébe az elkövetkezendő években, ennek a pénznek a jelentős részét pedig oktatási fejlesztésekre fordítanák.

Forrás: Business Insider