Hátrányos helyzetű iskoláknak segít a Vodafone
Hátrányos helyzetű iskoláknak segít a Vodafone
2016. február 01.
A Digitális Iskola Program keretében a vállalat a következő hetekben országszerte 20 iskolába juttat el 1200 darab táblagépet.
A program egyik állomásaként múlt héten 229 Vodafone Tab Speed LTE táblagép érkezett a nagykátai, tápióbicskei, szentmártonkátai és galgamácsai általános iskolákba.
A távközlési cég a táblagépeken felül díjmentesen biztosítja az eszközök oktatási célú használatához szükséges havi 3 gigabyte adatforgalmat, valamint finanszírozza a gyermekek és az érintett pedagógusok internetbiztonsági oktatását.
„A 21. századi iskolákban egyre fontosabb szerephez jutnak az infokommunikációs eszközök, illetve a biztonságos internethasználat elsajátítása. Bár mára sok gyermek akár otthon is hozzáfér a világhálóhoz, többségük mégsem képes arra, hogy a tanulás során éljen az internet által biztosított lehetőségekkel. Nehéz ugyanis célirányosan válogatni az elképesztő méretű információhalmazból, s még nehezebb megfelelően rendszerezni az ismereteket” – mondta a szentmártonkátai Székely József Református Általános Iskola igazgatónője.
„A program segítségével nem csupán a helyes használatra taníthatjuk meg a gyermekeket, de jelentősen megnő a motiváció is, hiszen digitális eszközökkel a tanulás egyben élménnyé is válik”– tette hozzá Simonné Bozsik Anikó.
„A gyermekek lelkesedése és aktivitása jelentősen nő, ha az órai munka során a tankönyvek és munkafüzetek mellett táblagépeket is használunk. Nem csoda, hisz velünk ellentétben ők már beleszülettek a technológia világába, így magabiztosan mozognak a digitális közegben. Pedagógusi hivatásom eddigi legkomolyabb és egyben legizgalmasabb kihívása a természettudományok hagyományos oktatásának ötvözése a modern eszközök használatával” – mondta Kovács Zsolt, a Galgamácsai Fekete István Általános Iskola igazgatója.
A Vodafone által elindított, az ország 20 iskolájában mintegy 4700 gyerek oktatását és több mint 500 pedagógus munkáját támogató program legfőbb célja a hátrányos helyzetű fiatalok digitális ismereteinek fejlesztése, valamint a magyarországi oktatás digitális átalakításának ösztönzése.
A Digitális Iskola Program megvalósításában az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI), a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK), a Komplex Instrukciós Programot (KIP) Magyarországon működtető Hejőkeresztúri Iskolásokért Alapítvány, illetve szakmai partnerként az Együttható Egyesület is szerepet vállalt.
A programban részt vevő iskolák
- Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Fábiánsebestyén
- Csongrád és Térsége Széchenyi István Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Csongrád
- Kisteleki Általános Iskola, Kistelek
- Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola Pallavicini Sándor Általános Iskolája, Sándorfalva
- Móra Ferenc Általános Iskola, Szakképző Iskola és Kollégium, Mórahalom
- Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola, Hódmezővásárhely
- Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Makó
- Pitvarosi Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Pitvaros
- Budapest VI. Kerületi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Budapest
- Galgamácsai Fekete István Általános Iskola, Galgamácsa
- Székely József Ref. Általános Iskola, Szentmártonkáta
- Mátray Gábor Általános Iskola, Nagykáta
- Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola, Tápióbicske
- Bükkaranyosi Általános Iskola, Bükkaranyos
- Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola, Hejőkeresztúr
- Fekete Borbála Általános Iskola Csere-Erdő Tagiskolája, Hencida
- Bán Zsigmond Református Általános Iskola, Tiszafüred
- Budai Városkapu Iskola, Vasas-Somogy-Hird Általános Iskola tagintézmény, Pécs
- Budai Városkapu Iskola, Szieberth Róbert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Pécs
- Csány-Szendrey Általános Iskola Rezi Tagintézménye