Smart city fejlesztések: a közepes városok vannak az élen
Smart city fejlesztések: a közepes városok vannak az élen
2017. február 06.
A hírekben legtöbbször az okosfejlesztésekre nyitott nagyvárosok szerepelnek, de egy nemrég készült felmérés szerint a közepes méretű, amerikai települések valójában nagyobb mértékben veszik ki a részüket a technológiai beruházásokból.
A projektek megoszlását vizsgáló tanulmányt a U.S. Conference of Mayors (USCM) és az IHS Markit készítette. Ötvennégy amerikai települést és 335 fejlesztést vettek górcső alá: ezek alapján úgy találták, hogy 168 zajlik közepes méretű városokban, míg 98 kis- és csupán 69 nagyvárosokban.
Így is élhetőbbé tehetőek a városok
A kutatás szerint jelenleg 459 okosváros-projektet terveznek, és a megoszlási tendencia ebben a kategóriában is hasonló. A fejlesztési tervek közül ugyanis 225-öt közepes méretű településeken, 131-et kisvárosokban és 103-at nagyobb metropoliszokban szeretnének megvalósítani.
„A felmérésünkből kiderül, hogy a városok azért kezdenek smart city projektekbe, hogy fokozhassák a hatékonyságot és javíthassák a lakosi igényeket kiszolgálaló alapszolgáltatások színvonalát” – nyilatkozta Mick Cornett, az USCM elnöke és Oklahoma polgármestere.
Habár a hírekben a látványos, programozható LED fények vagy az intelligens információpultok szerepelnek a leggyakoribb fejlesztésként, a tanulmány szerint kormányzati projektek teszik ki az okosváros-kezdeményezések nagyobb részét, szám szerint 86 végrehajtott tervvel. Az adminisztrációs fejlesztéseket a mobilitás és közlekedés követi 74 megvalósított projekttel, majd a fizikai infrastruktúra következik ötvenkilenccel.
„Folytatnunk kell a kutatásokat, és ki kell használnunk a legújabb technológiák adta lehetőségeket, hogy okosabbá, biztonságosabbá, hatékonyabbá tehessük városainkat, és növelhessük a lakók életminőségét” – emelte ki Ed Lee, San Francisco polgármestere.
Az életminőség javítása, mint cél a kutatásban is többször visszaköszönt. Az amerikai projektek egyik legfőbb célja az önkormányzatok gyorsabb reakciója mellett a lakossági elégedettség növelése és az élhetőbb települések megteremtése.
Forrás: ReadWrite