A kukája segíthet elkészíteni a bevásárlólistát

A kukája segíthet elkészíteni a bevásárlólistát

A kukája segíthet elkészíteni a bevásárlólistát

még több IoT

2 perc

A GeniCan készülékét a szemeteskuka oldalára kell rögzíteni, az eszköz ezután automatikusan leolvassa a kidobott termékeken lévő vonalkódokat.

IoT története - Mikor kezdődött az "őskorszak"? >>A Dolgok Internete kifejezést legelőször Kevin Ashton használta 1999-ben egy előadásában. A brit technológiai úttörő egyébként a Massachusetts-ben található Műszaki Egyetemen működő Auto-ID Center kutatóközpont egyik társalapítója. Az Internet of Things IoT – lényegében olyan használati tárgyakat foglal magában, amelyeket elektromos eszközökkel, szenzorokkal és szoftverrel láttak el. Mindez pedig lehetővé teszi, hogy adatokat közvetítsenek a gyártóknak, a felhasználónak, valamint más készülékeknek a világhálón keresztül.

Ezeket a berendezéseket úgy tervezték meg, hogy – az egymással való összeköttetésnek köszönhetően – javítsák a felhasználói élményt, és lehetővé tegyék a fejlesztő vállalatoknak, hogy információt gyűjtsenek a fogyasztókról, és ezeket elemezve színvonalasabbá tegyék szolgáltatásaikat.

Az IoT-alapú készülékek közé tartozik minden olyan felszerelés és berendezés, amelyik képes csatlakozni az internethez, függetlenül attól, hogy otthoni vagy irodai környezetben használják. Íme, néhány példa:

  • szívritmust nyomon követő implantátumok,
  • autókban elhelyezett érzékelők,
  • mosógépek,
  • hűtőgépek,
  • kávéfőzők.

Röviden összefoglalva, bármilyen olyan eszköz, amelyik képes felkapcsolódni a világhálóra vagy akár az otthoni wifire, a „tárgyak internete” részét képezi. Manapság szinte napról napra jelennek meg a piacon újabb készülékek, amelyek bizonyítják, milyen sokrétű felhasználási módjai léteznek az IoT-nek, erre jó példa a következő fejlesztés is:

A GeniCan lehetővé teszi, hogy már az otthoni szemetese is csatlakozzon a wifi-hálózathoz. Persze sokakban rögtön felmerül a kérdés, hogy vajon mi szükség van arra, hogy a kuka netezzen, és – lássuk be – jogos a kérdés.

Az eszköz azért egyedülálló, mert a fejlesztő cég beépített a készülékeibe egy vonalkódolvasót, amelyik automatikusan beszkenneli a kidobott termékek csomagolásán lévő kódokat. A berendezés ezt követően a kifogyóban lévő termékeket automatikusan hozzáadja ahhoz a bevásárlólistához, amelyet a felhasználók az okostelefonjukra letöltött alkalmazásban érhetnek el.

Az otthoni szemét alapján készítsen bevásárló listát >>Ez lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy listájukat a szerint állítsák össze, hogy milyen élelmiszerekből és italokból fogytak ki az otthoni készleteik, ezáltal pedig kevesebbszer fordulhat elő, hogy vissza kell menniük a boltba, mert valamit elfelejtettek megvenni. (Bár az korántsem biztos, hogy a fogyasztó minden héten ugyanazokat a termékeket szeretné megvásárolni.)

Abban az esetben, ha a terméken nem szerepel vonalkód, akkor a készülék felteszi a felhasználónak a kérdést, hogy mit dobott ki a szemetesbe, majd a fogyasztó a hangfelismerést is lehetővé tévő szoftver segítségével megadhatja a választ, illetve hozzáadhatja a terméket a legújabb listájához.

Az eszköz üzembe helyezése pedig nem is lehetne egyszerűbb, a kütyüt pusztán csak a szemetes oldalára kell rögzíteni egy mágneses lap segítségével. Ezek után a készüléket csatlakoztatni kell az otthoni hálózathoz, illetve az okostelefonjára telepíteni kell a kapcsolódó applikációt.

A GeniCan közösségi finanszírozási kampányt is indított az Indiegogo oldalán, hogy összegyűjtse az okoskészülék gyártásához szükséges összeget. A vállalat kampánya hétfőn sikeresen lezárult, a tervezők több mint 6500 dollárt „kalapoztak össze”.

Forrás: markITwrite