CES 2021: íme, a legmenőbb és legfurcsább robotok
CES 2021: íme, a legmenőbb és legfurcsább robotok
2021. január 18.
Bár az okosotthonokban még várat magára a robotinvázió, de azért újabb és meghökkentőbb jelentkezők évről évre akadnak.
Samsung JetBot 90 AI+
A dél-koreai cég új robotporszívója tárgyfelismerő technológiájának köszönhetően azonosítja és osztályozza a különféle objektumokat, majd ezek alapján határozza meg a legoptimálisabb tisztítási útvonalat.
A lézeres távérzékelés (LIDAR) és a 3D szenzorok révén a gép képes kikerülni a kábeleket és az apró tárgyakat, ugyanakkor még a lakás legnehezebben elérhető sarkait is megtisztítja. A porszívó beépített kamerával is rendelkezik, valamint csatlakoztatható a gyártó SmartThings applikációjához, így működés közben is folyamatosan szemmel tartható.
Vanguard Industries MOFLIN
A japán gyártó mesterséges intelligencián alapuló robotállata leginkább talán egy fül nélküli nyúlra emlékeztet. A plüssjáték különlegessége, hogy a valódi állatok viselkedését, tanulási folyamatát próbálja másolni.
A fejlett tanulási algoritmusa lehetővé teszi az idő folyamán egyre növekvő mennyiségű tudásanyag elsajátítását. A MOFLIN folyamatosan felhasználja az interakciókat a kapcsolódó minták felállítására, környezetét pedig beépített szenzorai segítségével érzékeli és minősíti.
Samsung Bot Handy
Ez a robotikai innováció a fejlett mesterséges intelligenciára támaszkodva képes felismerni és felvenni különböző méretű, alakú és súlyú tárgyakat.
A gépi karral megfoghatók és mozgathatók a különböző otthoni tárgyak. A nem éppen szokványos gépezet besegíthet a házimunkában, például a helyiségek kitakarításában vagy étkezés után az ételek elpakolásában.
NUWA Robotics Kebbi Air
Egy olyan többfunkciós fejlesztésről van szó, amely tanárként és játszótársként is funkcionál a gyermekek számára. A játékmacskára emlékeztető robot feje egy számítógépes képernyő, amelyen igény szerint különféle tananyagok, videók és játékok jeleníthetők meg. Ezen felül a gép énekkel és tánccal gondoskodik a gyerekek szórakoztatásáról.
ITRI Dars
A tajvani Ipari és technológiai kutatóintézet (ITRI) kétkarú robotja karjainak és ujjainak köszönhetően számos feladatot képes elvégezni. Legyen szó például egy üveg kinyitásáról vagy akár zongorázásról – ha valakinek esetleg robot által játszott zene hallgatásához támadna kedve.
Forrás: