Hálózatba kapcsolt élet: így internetezik a világ

Hálózatba kapcsolt élet: így internetezik a világ

Hálózatba kapcsolt élet: így internetezik a világ

még több IoT

2 perc

A felhasználók négyötödénél jellemző, hogy egyre nagyobb szerepet tölt be a mindennapjaikban a világháló és az online életforma – összegzi az Ericsson ConsumerLab felmérése.

A tavalyi kutatásban több mint 45 ezren vettek részt a 15 és 69 év közötti korosztályból. Az interjúkat személyesen vagy online készítették 24 ország országban – köztük például Brazíliában, Kanadában, Kínában, Franciaországban, Németországban, Indiában, Indonéziában, Olaszországban, Japánban, az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban is.

A „Hálózati élet” című tanulmánya arra is kitér, hogy egyre nagyobb a csatlakoztatott okoseszközök iránti igény, illetve, hogy a felhasználók többnyire tisztában vannak az ilyen típusú készülékek nyújtotta előnyökkel.

Hozzánk nőtt az okostelefon

Az úgynevezett „netpolgárok” (netizen) többféle online szolgáltatást vesznek igénybe a többi megkérdezetthez képest, 98%-uk pedig az okostelefon mellett legalább egy laptoppal vagy tablettel rendelkezik.

A válaszadók nagyjából fele szeretne internethez csatlakoztatott televíziót és negyedük mondta, hogy igénybe veszi az úgynevezett „tévéokosítókat", vagyis médiavevőket, melyek segítségével a megnézett filmek, videók és televíziós műsorok később más készülékekről újra lejátszhatók.

12 ország adataiból pedig az derült ki, hogy az internethez kapcsolt eszközök száma a 2014-es évben 3,1-ről a tavalyi évben 4,1-re nőtt háztartásonként, ami azt jelenti, hogy a felhasználók többet vannak online, több digitális szolgáltatást és berendezést használnak. 

A jelentés szerint a videomegosztók (amelybe beletartozik a Youtube, de a már Magyarországon elérhető Netflix is) jelenthetik a fő csapásirányt, és ezzel akár a szórakoztatóiparra is komoly hatással lehetnek.

Az összefoglaló arra is kitér, hogy a netpolgárok aránya Chilében (32 százalék), Dél-Koreában (29 százalék) és Brazíliában (28 százalék) a legmagasabb.