Internet of (Some) Things: nem kell mindent a netre kötni

Internet of (Some) Things: nem kell mindent a netre kötni

Internet of (Some) Things: nem kell mindent a netre kötni

még több IoT

2 perc

A Deloitte Consulting műszaki igazgatója szerint a Dolgok Internete esetében is igaz, hogy a kevesebb több.

Idén egyfajta modern kori aranyláz söpört végig a teljes technológiai szektoron – olvasható a TechCrunch.com-on megjelent összegzésben. Az Economist Intelligence Unit nemrégiben elvégzett felmérésében a megkérdezett cégvezetők háromnegyede nyilatkozta, hogy a szervezetükön belül már jelenleg is folynak olyan fejlesztések, amelyek a Dolgok Internetére – Internet of Things – épülnek. Ezen eredményből kiindulva ugyanakkor még mindig van egy lényeges kérdés, melyre a menedzserek nem adtak választ – vajon a növekvő mennyiségű rendelkezésre álló adat mindig jó dolog?

Sajnálatos módon számtalan szervezet talán sosem találja majd azt az adatokból összeálló „aranytelért”, amely új alapokra helyezhetné működését. A cégeket a jövőben eláraszthatja a gyári futószalagokon, a szállító járművekben vagy éppen a postázást bonyolító irodákban elhelyezett, költségeket számoló eszközökből összegyűjtött több terrabájt információ. Ezek az adatok ráadásul nemcsak saját forrásból származhatnak – hanem a partnereiktől, közvetlen környezetüktől, sőt a digitális fogyasztóktól, prospektusokból vagy akár olyan dolgozóktól, akiknek jól számszerűsíthető a viselkedése és a preferenciái.

Nagy falat a Big Data

Készüljön fel, elárasztják az okoseszközök a világot! >>A masszív adatáradat közepette néhány cégnek fogalma sem lesz arról, hogy mi találta telibe őket, és hogy milyen hatása lesz ennek a rendkívüli mennyiségű új adatnak. A vállalkozásoknak érdemes jól körülhatárolható üzleti stratégiákat megfogalmazni – amelyben az egymáshoz kapcsolt készülékek kisebb csoportjának segítségével igyekeznek régi problémákat innovatív módon orvosolni, vagy olyan új kihívásokra megoldást találni, amelyek csakis az IoT térnyerésével válnak lehetségessé.

Mit várhat az összekapcsolt világtól? >>A megfejtés tehát nem a minden berendezést összekapcsoló hálózatban rejlik, elég csupán az eszközök egy részét csatlakoztatni a világhálóra. Ezt angolul a szakértő úgy érzékelteti, hogy az Internet of Everything helyett az Internet of (Some) Things lehet a jó vezérelv.

Bill Briggs azt jósolja, hogy 2015-ben összesen egymilliárd Dolgok Internetéhez kapcsolódó berendezést szállítanak ki világszerte a fogyasztóknak, ez 60 százalékos növekedést jelez az előző évhez képest. Ez egyben azt is jelenti, hogy idén már összesen 2,8 milliárdnyi egymáshoz csatlakozó eszköz lesz működésben globálisan.

Ha kíváncsi a további részletekre, olvassa el cikkünk második részét >>