Robot gépelheti be a hosszú interjúkat
Robot gépelheti be a hosszú interjúkat
2017. június 16.
A londoni székhelyű Trint 3,1 millió dollárt kapott mesterséges intelligencián alapuló beszédfelismerő szolgáltatásához.
Az Emmy-díjas újságíró, Jeffrey Kofman által alapított startup az újságírók jól ismert problémájára szeretne megoldást nyújtani: arra, hogyan lehet a felvett interjút (vagy bármilyen hangfájlban rögzített beszédet) gyorsan és egyszerűen leírt szöveggé alakítani.
Hol tart ma a mesterséges intelligencia?
A folyamat automatizálása érdekében a rendszer a gépi tanulás és a beszédfelismerés technológiáját alkalmazza. A program egyelőre csak online felhasználói felületen keresztül érhető el, és csak részben képes elvégezni a feladatot.
A Trint olyan webalapú audio- és videolejátszót, illetve szövegszerkesztőt használ, ami szinkronizálja az automatizált átírást a hangfájlokhoz.
A hibák kiszűrése miatt érdemes az audiofájl gépelését követni, és amikor a program pontatlanul jegyzetel le egy részt, akkor az átírható, és a gépi tanulás része, hogy a következő alkalommal már a helyesen rögzített szöveg kerül betöltésre.
Kofman szerint az alkalmazásnak azért is van kiemelt jelentősége, mert a mai digitális korban az online fogyasztott tartalom 80%-a rögzített hang vagy videó, azonban ezek egyike sem kereshető olyan könnyen vissza, mint egy szöveges cikk. Nem is beszélve az úgynevezett sötét adatokról. Ha például a felhasználó megtekint egy videót a YouTube-on, megnéz egy új weboldalt vagy közösségi tartalmat, esetleg egy konkrét hivatkozást keres, akkor ehhez nem áll rendelkezésre olyan rövidített útvonal, melynek segítségével az adott tartalom meghatározott részéhez juthatna el.
A Trint 2016 szeptemberében alakult a Knight Enterprise Fund és a Google Digital News Initiative részvételével, illetve a BBC Worldwide Labs és a Cisco támogatásával. A társaság közlése szerint 9 hónap alatt mintegy 7000 felhasználó használta a szolgáltatásukat.
A cégvezér elmondta, hogy a 3,1 millió dolláros tőkeinjekció a technológia fejlődés támogatására szolgál majd. Céljuk, hogy a Trint fejlesztést „végponttól végpontig terjedő közzétételi platformra” alakítsák át. A vállalat okostelefonos alkalmazását fejlesztését is tervezi, valamint számos olyan üzleti megoldás bevezetését, amelyek célcsoportjait az egyetemek, a vállalkozások és a kormányzati szervek jelentik majd. Továbbá olyan új megoldást ígérnek, amely az internetes videókat és podcastokat kereshetővé, megoszthatóvá és könnyebben hozzáférhetővé teszi.
Forrás: TechCrunch