A folyók áradására figyelmeztet a speciális jeladó

A folyók áradására figyelmeztet a speciális jeladó

A folyók áradására figyelmeztet a speciális jeladó

még több IoT

2 perc

A Flood Beacon valós idejű információt közvetít arról, hogyan alakul egy adott térségben a folyók vízszintje, veszély esetén riasztást küld a környéken lakók okostelefonjára.

A globális felmelegedéssel és klímaváltozással párhuzamosan egyre több helyen jelenthet gondot, és okozhat komoly anyagi károkat a folyók áradása. A mostani számítások szerint az ebből fakadó pénzügyi veszteség 2050-re a jelenlegi szint négyszeresére növekedhet, elérve az 1 billió dollárt világszerte.

Sajnos ma még csak az időjárási előrejelzések, illetve becsült értékek alapján tudják megjósolni a szakértők, hogy a leginkább veszélyeztetett területeken mennyivel emelkedhet meg a vízszint. Az áradások során emiatt különösen hasznosak lehetnek azok a jeladók, amelyek az internethez kapcsolódva valós idejű adatokat közvetítenek arról, ha valamely térséget a folyók kiöntése fenyeget.

Tűz, ónos eső, mentés: drónok vészhelyzetben >>A Flood Beacon-t úgy tervezték, hogy valós idejű információt adjon az aktuális vízállásról, a GPS-koordináták alapján a pontos helyszínről, továbbá arról is, ha valahol felgyorsul a vízszint emelkedése. Az adatokat az eszköz egy felhőalapú szolgáltatásnak továbbítja, amely feldolgozza az információkat.

Az adatokat ezt követően egy nyílt alkalmazás-programozási felületen (API-n) keresztül osztják meg egymással a szakemberek, amelyet a Xively irányít. Ha egy adott térségben veszélyesen megemelkedik a vízszint, vagy a folyók kiáradása fenyeget, akkor a környéken lakók figyelmeztetést kaphatnak okostelefonjukra, ezután megtehetik a szükséges óvintézkedéseket.

Flood Beacon from Sam Cox on Vimeo.

A vezeték nélküli hálózaton keresztül kommunikáló jeladókat elsősorban olyan kiemelten veszélyeztetett területeken lehet elhelyezni, mint árterek, folyók vagy tavak. A szenzorokat könnyedén lehet rögzíteni egy adott ponton, de szabadon is lebeghetnek a vízen. A minimális energiafelhasználásnak, illetve az eszközökre szerelt napelemeknek köszönhetően a jeladók gyakorlatilag soha nem merülnek le.

Forrás: IoT News Network