Hogyan alakítja át az IoT a konyhánkat?

Hogyan alakítja át az IoT a konyhánkat?

Hogyan alakítja át az IoT a konyhánkat?

még több IoT

2 perc

Ahogyan főzünk, ahogy kimérjük a hozzávalókat, ahogy tisztítjuk és tároljuk az ételeket, mind-mind megváltozhat az elkövetkezendő évtizedben – a Dolgok Internének korában.

Ha rangsorolnunk kellene, hogy melyek a legfontosabb tevékenységek az életünkben, az étkezés kétség kívül az elsők között lenne. Végül is nemcsak az életben maradásunkhoz szükséges az evés, de sok örömöt is adhat. 

De még ennél is többről van szó: gondoljunk csak a táplálkozáshoz kapcsolódó más tényezőkre, például a kiadásokra, az egészségre kifejtett hatásra, a táplálkozás társadalmi természetére.

Indul az okos forradalom a konyhában is

És persze ott van maga a főzés élménye is: akár egy kötelező feladatnak, hobbinak vagy egy művészeti formának tartjuk. Így hát nem meglepő, hogy a konyha az Internet of Things korában az innovációk melegágya. A kisebb-nagyobb vállalkozások az okosalkalmazások, a felhőmegoldások, a szenzorok és más technológiák kombinációját vetik be, hogy a lakás egyik legfontosabb helyiségét okossá és kényelmesebbé változtassák.

Íme, néhány példa:

Okoskészülékek

Akármelyik konyhai készülékre is gondolunk, nagyon valószínű, hogy a gyártó már piacra dobta annak „okos” változatát is, amely kapcsolódik az internethez és egy alkalmazáson keresztül egyszerűen kezelhető. A Samsung, az LG wi-fi-hez kapcsolt hűtőket tervezett, a GE okostűzhelyeket, a Whirlpool mosogatógépét akár távolról is elindíthatjuk, a Crockpot és Belkin távirányítású főzőedényében készült ételt pedig akár a munkahelyén ülve is ellenőrizhetjük, hogy elkészült-e.

“Kimért” főzőcskézés

Kapcsoljon össze egy szenzorokkal felszerelt mérőedényt egy okosalkalmazással és a sok-sok információval, ami a rendelkezésünkre áll. A főzés és egészség közötti szoros kapcsolat és a tudatos táplálkozás következményeként számos olyan készülék jelent meg, amelynek segítségével pontosan mérhetjük, mit is fogyasztunk valójában. Az internethez kapcsolt bögrék, az okosmérőedények és más eszközöknek köszönhetően megismerhető, hogy az egyes ételek mit és milyen mennyiségben tartalmaznak.

Tudás a dobozban

Korábban sok időbe és pénzbe került, hogy különleges és gourmet fogásokat készítsünk otthon. Azonban az internethez kapcsolódó konyhaeszközök megjelenésével könnyebben előhívhatjuk a bennünk szunnyadó séfet. Legyen szó akár “sous vide” főzésről vagy speciális receptekről, az intelligens technológia ebben is egyre nagyobb segítséget jelenthet.