M2M-hálózatra csatlakozik a világ

M2M-hálózatra csatlakozik a világ

M2M-hálózatra csatlakozik a világ

még több IoT

2 perc

A Juniper Research kutatása a gépek közötti technológia, vagyis az M2M jövőbeli trendjeit vizsgálta. Várakozásaik szerint a telemetria és az autóipar a fejlesztésekben leelőzheti a többi ágazatot, Ázsia is erősödik, az M2M pedig folyamatosan tör előre.

A piackutató cég technológiai elemzői szerint 2019-re az autók által használt telemetria lesz a Machine-to-Machine technológia vezető ágazata, míg a teljes gépek közti kommunikáció bevételei akár 40 milliárd dollárra is növekedhetnek – megduplázva ezzel a jelenlegi piaci részesedést.

Smart metering

Az elkövetkező négy év másik népszerű technológiája az okosmérés lesz. Ezek az intelligens mérőórák elsősorban a hétköznapi fogyasztók közműfogyasztását ellenőrzik, és biztonságos technológiai alapot adnak a szolgáltatóknak a számlázásra. A kutatás szerzője, Anthony Cox szerint Indiában és Kínában is gyorsan növekedhet az okosmérőeszközök használata az új infrastruktúrák kiépítésével és az okosvárosok megvalósulásával.

Új szektorok is megjelennek az egymással kommunikáló eszközök terén, hiszen egyre több mezőgazdasági és környezetvédelmi megoldás is látható a piacon. Az ilyen – például állatállományok tulajdonságait vagy a levegő szennyezettségét mérő – eszközök segíthetnek, hogy ezen ágazatok is minél inkább megvessék a lábukat az M2M-piacon.

A júniusban közzétett kutatás további következtetései:

  • Az Egyesült Államok piacvezető marad Nyugat-Európával szemben is. Kína lassan kezdi feltornázni magát, hiszen az ország vezető szolgáltatói egyre több lehetőséget kínálnak az okoseszközök internetre csatlakozására.
  • A „Nagy Adat” (Big Data) elemző rendszerek egyre nagyobb jelentőséghez jutnak a jövőben, ami a telemetria és az okos mérőórák mellett akár az egészségügy fejlesztéseit is előrelendítheti.
  • 2019-re akár minden ötödik autó csatlakozhat az internetre.

Forrás: M2M Now