Varázsszavak is forradalmasíthatják a videochatelést

Varázsszavak is forradalmasíthatják a videochatelést

Varázsszavak is forradalmasíthatják a videochatelést

még több IoT

5 perc

Új távlatok nyílhatnak a hétköznapi kommunikációban a Tribe fejlesztésének köszönhetően: a videoüzenetekben néhány szóval hozhat létre azonnal közös eseményt, vagy akár automatikusan feliratozhatja is mondandóját.

A Tribe nevű app fejlesztői olyan ötletre gyűjtöttek össze 3 millió dollárt, amely mellett más csevegőalkalmazások már-már elavultnak tűnhetnek. Az újdonság révén ugyanis a chatprogram képes a beszélgetést feliratozni vagy éppen a beszéd alapján kikövetkeztetni, mit szeretne tenni a felhasználó, és minden lehetőséget egy kattintásnyira helyez el tőle.

Cyril Paglino annak idején azért alapította a céget, mert világszerte megismert barátaival csak nehezen tudta tartani a kapcsolatot, a hagyományos írásos üzenetküldéssel pedig nagyon lassú volt köztük a kommunikáció. Tavaly augusztusi megjelenése óta a Tribe több mint 500 ezer felhasználót gyűjtött. Bár a program alapvetően videoalapú, lehetőséget ad szöveges üzenetek küldésére is arra az esetre, ha az bizonyos körülmények miatt praktikusabb lenne: például telefonszámok vagy címek küldésekor.

A legutóbbi frissítés túlmutat a hétköznapi üzenetküldő applikációk praktikáján és olyan technológiát kínál, amely stabil alapokra helyezve a közösségi médiában újabb áttörést hozhat. A megoldás az úgynevezett „augmented words” vagy „magic words”, vagyis a magyarul talán varázsszónak fordítható lehetőség. 

Ennek a lényege, hogy ha egy bizonyos szót kimond a felhasználó – egy helyet, egy étterem vagy egy celeb nevét, egy márkát, akkor ez az információ írott formában jelenik meg a chat képernyőjén. Innen aztán egy vagy két kattintással a témához kapcsolódó keresési találatokat, szolgáltatásokat vagy webshopot nyithatja meg a felhasználó, mindössze néhány másodperc alatt.

Ez az elektronikus értékesítést is forradalmasíthatja, hiszen így arra is lehetőség nyílik, hogy a régóta működő közösségi oldalak, mint amilyen a Facebook vagy a Snapchat beépítsék saját szolgáltatásaikba. Paglino abban reménykedik, hogy ez az új fejlődési irány a távoli jövőben akár különböző távgyógyászati lehetőséget tenne lehetővé: az orvos a videochaten kérdezhetné meg, hogy van a beteg, majd néhány szóval felírhatná a megfelelő gyógyszert, vagy belinkelheti a betegség Wikipédia-szócikkét.

Akadályt jelent viszont, hogy a legtöbb ember már kiépítette a maga bázisát más közösségi hálókon, a legtöbben valószínűleg a Facebookon. A Tribe ugyan lehetővé teszi a kapcsolatok importálását, de az alapító szerint egyáltalán nem lenne meglepő, ha a Facebook ezt a csatlakozási lehetőséget elzárná, ahogyan azt korábban más üzenetküldő versenytársakkal is megtette már. 

A nehézségek ellenére a Tribe csapata hisz abban, hogy a videoüzenetek világa idővel átveszi az irányítást ugyanúgy, ahogyan korábban az asztali számítógépeken futtatható üzenetküldési technológiát kiszorították az olyan telefonos alkalmazások, mint az iMessage, a Messenger vagy a WhatsApp. 

A Tribe 2.0-nak már most van egy nagy rajongója: Paglino anyja, aki hallássérült. Mivel az alkalmazás képes a beszédfelismerésre, így feliratozni is tudja a hallottakat, a hozzá hasonló emberek is nagy hasznát vehetik, hiszen úgy kommunikálhatnak szeretteikkel, hogy közben végig láthatják az arcukat, még ha több ezer kilométeres távolság húzódik is köztük.

Forrás: TechCrunch