Kezdőcsomag leendő okosotthon lakóknak
Kezdőcsomag leendő okosotthon lakóknak
2015. május 11.
Cikkünkben összeállítottunk egy olyan, három készülékből álló kezdőcsomagot, amellyel bárki okosabbá teheti otthonát, anélkül, hogy túl nagy kiadásokat vállalna.
Az intelligens otthonok rendkívül gyorsan válnak egyre népszerűbbé a lakosság körében, így sokan teszik fel maguknak a kérdést, hogy tehetnék ők is okosabbá a lakásukat, és vajon mennyibe kerülnek az innovatív készülékek. Szerencsére ma már több száz olyan egymással kommunikáló eszköz kínálja magát a piacon, amelyik valamilyen módon hozzájárul a háztartások intelligenssé válásához, az árak között viszont jelentős különbségek mutatkoznak.
Csakis azért, mert egy berendezés drága, még nem feltétlenül jelenti, hogy a legjobb a kategóriájában. A kicsit borsosabb árú modelleket persze több funkcióval látják el, mint olcsóbb társaikat, de a fogyasztóknak ma már nem kell irreális kiadásokba verniük magukat, ha nyitnának a smart home megoldások felé.
Gyorsabban vevőre találnak az okosotthonok >>Rengeteg olyan készülék létezik, amely forradalmasítja a háztartások világítását, fűtését, az otthoni zenehallgatást, a konyhai feladatokat, valamint gondoskodik a lakások biztonságáról. Ha kizárólag az a célja, hogy egy kicsit megkapargassa a felszínt, akkor érdemes néhány kulcsfontosságú területen kezdeni az átalakítást a pénzügyi lehetőségek függvényében.
Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány olyan intelligens készüléket, amelyek jó kiindulópontot jelenthetnek azoknak, akik belevágnak a fejlesztésekbe. Ezek a berendezések elsősorban a világítást, a fűtést és az otthonok távoli irányítását helyezik új alapokra. Persze az is előfordulhat, hogy sokkal inkább szeretne egy internethez kapcsolódó hangszórót, mint egy intelligens kamerát, vagy okosizzót a mobiltelefonos alkalmazáson keresztül irányított konnektor helyett. Most egy három eszközből álló kezdőcsomagot állítottunk össze, a termékeket kombinálva nagyjából 100 ezer forintból okosabbá lehet tenni egy háztartást.
A vállalatnak több olyan készüléke is van – mint például az EvoHome – amelyik lehetővé teszi, hogy az egyes szobák fűtését távolról is lehessen szabályozni egy okostelefonos applikáció segítségével. A Single Zone termosztát lényegében egy teljes mértékben programozható hőszabályzó, amelyet a Total Connect Comfort alkalmazáson keresztül lehet irányítani. A berendezést nem látták el olyan okos szenzorral, mint a Nest hasonló készülékét, amelyik figyeli, hogy a lakók melyik pontján tartózkodnak éppen az otthonuknak, és kiismeri a szokásaikat is. Ennek ellenére az eszköz segítségével a felhasználók bárhonnan és bármikor, távolról is beállíthatják a háztartásuk hőmérsékletét.
Kíváncsi rá, mi a legtrendibb az okosotthonokban? >>A Belkin eszköze egy kicsit olcsóbb, mint az egymással összekapcsolt, hasonló készülékek, bár az is igaz, hogy nincs olyan széles színválasztéka, mint például a Philips Hue csatlakoztatott izzóinak. Ennek ellenére lehetőséget biztosít arra, hogy a fogyasztók időzítsék az otthoni világítást, tompítsák vagy felerősítsék a fényeket szintén egy okostelefonos alkalmazáson keresztül. Az izzók élettartama eléri a 23 évet, és egyszerre 50-et is egymáshoz lehet kapcsolni a WeMo Linken, amely csatlakoztatja a körtéket az otthoni wifi-hálózathoz. A kezdőcsomagban 2 égő található, de a LED-es izzókat természetesen darabonként is meg lehet venni a felhasználó igényei szerint.
A Belkin kapcsolói hasonlítanak a WeMo LED-es világítási rendszeréhez, tehát a fogyasztó döntheti el, hogy milyen mértékben szeretné átalakítani az otthona működését. Az eszköz legfőbb előnye, hogy a lakók vezeték nélküli kapcsolaton keresztül tudják vezérelni a háztartási és az elektromos készülékeiket, például a lámpát, a tévét, a ventillátort, vagy a kávéfőző gépet. A kapcsolót elég bedugni a lakásban található bármelyik konnektorba, és ehhez csatlakoztatni az irányítani kívánt berendezést. Az eszköznek ezek után kapcsolódnia kell a wifi-hálózathoz, és az egyszerű üzembe helyezést követően bármelyik háztartási készüléket lehet távolról szabályozni egy okostelefon segítségével.
Forrás: Pocket-Lint