Mobiltelefon sem kell az okosotthonok irányításához

Mobiltelefon sem kell az okosotthonok irányításához

Mobiltelefon sem kell az okosotthonok irányításához

szórakozás

6 perc

Az Ooomi okosotthoni rendszerének különlegessége, hogy nem szükséges okostelefon a háztartási készülékek távolról történő irányításához.

Ideje szembesülni vele, a piacon ma már igazán nincs hiány olyan okosotthonos rendszerekből, amelyek az összes háztartási eszközt összekapcsolják egymással, és egyszerűbbé teszik a készülékek távoli irányítását. Hogy mindössze két példát említsünk, a Ninja Sphere, illetve a Revolv egy teljesen új hullámot indított el a hasonló megoldások körében. A folyamatosan megújuló innovatív berendezések korában a gyártó vállalatoknak most már nagyon nehéz talpon maradniuk a sok vetélytárs mellett, és elérniük azt, hogy termékeikre felfigyeljenek a fogyasztók. Nagyon sokat ígérő ötletnek tűnik viszont, hogy az Oomi okosotthoni rendszere kivonná a képletből az okostelefonokat, ráadásul rendkívül gyors és egyszerű a beüzemelése és működtetése. 

A rendszer gerincét az Oomi Cube alkotja, a berendezés gyakorlatilag egy olyan hálózati összekötőként – úgynevezett „hub”-ként – működik, amely képes arra, hogy összekapcsolja a háztartásban lévő készülékeket. Emellett azonban a kocka alakú eszközt magát is számos érzékelővel látták el, valamint olyan funkciókat építettek bele, melyek hasznos részét képezik a rendszernek. Beszereltek például olyan szenzorokat, melyek figyelik a környezetüket, egyebek között a zajszintet, a hőmérsékletet, a páratartalmat, a vibrációt, a fényt, a mozgásokat, de akár az üveg csörömpölését is. A berendezést emellett ellátták egy hagyományos, illetve egy infravörös kamerával, a 360 fokos szögben elforduló eszközökkel irányítani lehet az otthoni szórakoztató elektronikai készülékeket, illetve egy vészhelyzetre figyelmeztető hangszórót is tartalmaznak.

Ezért már megéri okosotthonba költözni >>A legtöbb intelligens otthoni rendszerrel ellentétben az Oomi-t elsősorban nem okostelefonon keresztül lehet vezérelni, bár léteznek olyan iPhone-ra, valamint Android operációs rendszerrel működő mobitelefonra letölthető alkalmazások, amelyek segítségével a felhasználók távolról is szabályozhatják a készülékeiket. A rendszer részét képezi ugyanis egy „Oomi Touch” névre keresztelt különálló távirányító. Az eszközön a nagyméretű érintőképernyős kijelző mellett számos gomb is található, amelyeket nyomkodva irányítani lehet a vállalat valamennyi háztartási eszközét.

Kezdőcsomag leendő okosotthon lakóknak >>Amivel ez a megoldás kitűnhet még a vetélytársai közül, az az, hogy rendkívüli módon egyszerű újabb kiegészítőket és berendezéseket hozzáadni a rendszerhez. Ahelyett, hogy a kódolással kellene bajlódni, a felhasználóknak mindössze oda kell érinteniük az új eszközt az Oomi Touch távirányító kijelzőjéhez, és egy-két percet követően a készülék már készen is áll a használatra. Miközben a legtöbb okosotthoni rendszer egyértelműen azok számára készült, akik már járatosak az innovatív technológiák világában, az Oomi megoldását akár olyanok is igénybe vehetik, akik minimális technikai ismeretekkel rendelkeznek.  

Ami a kiegészítőket illeti, a vállalkozás egy különálló csatlakozót, villanykörtét, streamert, a levegő minőségét figyelő készüléket, illetve egy olyan multiszenzort is kínál, amelyik nyomon követi a fényviszonyok változását, a hőmérsékletet, a mozgásokat, a páratartalmat, az UV-sugárzást, illetve a rezgésszintet. A rendszer a Z-Wave nevű vezeték nélküli kommunikációs platformon fut, tehát könnyen össze lehet kötni a háztartásban található többi intelligens készülékkel, amelyek szintén ezt a technológiát használják. A fejlesztők ígérete szerint az Oomi képes lesz arra, hogy kiismerje a felhasználók szokásait, sőt önmagától is működésbe lépjen.

A tervezők az Indiegogo oldalán indítottak közösségi finanszírozási kampányt annak érdekében, hogy összeszedjék a gyártás beindításához szükséges pénzt. A támogatók körében osztatlan sikert aratott az elképzelés, hiszen a vállalat csupán egy óra leforgása alatt 50 ezer dollárt gyűjtött, mostanra pedig már csaknem a másfél millió dolláros szintnél tartanak, ez jóval meghaladja a fejlesztők eredeti célkitűzését. Hogyha minden a tervek szerint alakul, akkor az Oomi okosotthoni rendszereinek kiszállítását októberben kezdi meg a vállalkozás.

Forrás: Gizmag / Indiegogo