Népszerű videojátékokat is irányíthat az okoskarpánttal

Népszerű videojátékokat is irányíthat az okoskarpánttal

Népszerű videojátékokat is irányíthat az okoskarpánttal

szórakozás

5 perc

A Myo kézmozdulatokra reagáló intelligens karpereccel szabályozni lehet a hangerőt a számítógépen, de akár videojátékokat is lehet irányítani.

Egy évvel azután, hogy a fejlesztők bemutatták a Myo-t, a Thalmic Labs bejelentette, hogy a termék már 2015 első negyedévében kereskedelmi forgalomba kerül az Amazonon keresztül. A karperechez 199 dollárért, vagyis átszámolva mintegy 55 ezer forintért lehet hozzájutni. A Thalmic Labs csupán az előrendelések során 50 ezer okoskiegészítőt adott el, a megrendelők csaknem felének pedig már ki is szállították az innovatív újítást.

Akik még sohase hallottak a Myo-ról, azoknak eláruljuk, hogy egy nyolc darab, izommozgásokat felmérő modullal ellátott karperecről van szó, amelyet az alkar legszélesebb pontján kell rögzíteni.

Az eszköz a felhelyezést követően nyomon követi a kézmozdulatokat, például hogyha valaki ökölbe szorítja a kezét, balra vagy jobbra fordítja, illetve széttárja a karjait. A pánt a kézujjak gyors mozgatásával lehet működésbe hozni. Az intelligens kiegészítőt a tervezők forgás-, gyorsulás-, illetve mágnességmérővel is ellátták.

Meghökkentő fejlesztés: így guruljon be az iPhone-jával! >>A Myo-n nem található külön bekapcsoló gomb; abban a pillanatban működésbe lép, amint a felhasználó rögzíti a karján, és automatikusan kikapcsol, ha egy ideig nem használják. A kiegészítőt egyetlen feltöltéssel nagyjából 10-14 órán keresztül lehet folyamatosan működésben tartani.

A karpánt Bluetooth LE kapcsolat révén továbbítja a kézmozgásra vonatkozó adatokat a kapcsolódó Myo Connect névre keresztelt alkalmazásnak, amely ezután közvetíti azokat annak a készüléknek, amelyet irányítani szeretne.

A tesztelők a cég bemutatótermében vetették próba alá az új terméket; egyebek közt ezzel vezérelték a videót, szabályozták a hangerőt a számítógépen. Az eszköz segítségével emellett ügyesen elnavigálták az Orbotix Ollie guruló robotot is, ráadásul még a Race the Sun nevű, komoly függőséget okozó repülős videojátékot is tudták irányítani.   

A fejlesztők a demóvideóban bemutatták, hogy miként lehet vezérelni az iTunes-t, a PowerPoint-ot, a Call of Duty lövöldözős játékot, a Parrot AR nevű drónt vagy különféle okosszemüvegeket a Myo segítségével. A fogyasztók emellett a webshopban több kiegészítő alkalmazást is letölthetnek, hogy a termékben rejlő valamennyi lehetőséget kiaknázhassák. Így például irányítani lehet a Spotify-t, a Netflix-et, a Sonos-t vagy olyan népszerű videojátékokat, mint a Minecraft és a Saints Row IV.

A Thalmic Labs már jóval az év elején megtartott CES fogyasztói elektronikai kiállítás előtt tartott hatásos bemutatókat más termékeiből. Tavaly novemberben például a TedCas Myo integrációs rendszerrel léptek porondra, amely főként a sebészek számára teszi lehetővé, hogy orvosi képeket mozgassanak, anélkül, hogy megérintenék a képernyőt vagy a készüléket.

Egy hónappal később pedig a Haute Couture számolt be arról, hogy a holland DJ, Armin van Buuren a karpánt segítségével szabályozta a színpadi fényeket az utolsó koncertjén. A mozgásokat érzékelő okoskiegészítők fejlesztése persze számos más cég fantáziáját is megmozgatta, szóval érdekes lesz megfigyelni, hogy sikerül-e valami hasonlóan lenyűgöző termékkel színre lépniük idén.

Forrás: Engadget