Tegye okosabbá a „buta” órákat is

Tegye okosabbá a „buta” órákat is

Tegye okosabbá a „buta” órákat is

szórakozás

2 perc

Ahogy a legnagyobb gyártók is intelligens órákat kezdtek gyártani, sok fejlesztő inkább azon gondolkozik, hogyan lehetne egyszerűsíteni, és csak a legfontosabbakat kiragadni az új találmányból. A Chronos azt ígéri, bármilyen órát okossá tud tenni.

A csatlakoztatott karórák egyik dilemmája, hogy bár rendkívül hasznosak lehetnek az okosfunkciók, de a termék kijelzője, esetleg pántja a szűk keresztmetszet, amelyre tényleg csak a legfontosabb üzeneteket, szimbólumokat lehet kivetíteni. Felmerül a kérdés, hogy vajon érdemes-e mindenképpen a kijelzőhöz ragaszkodni? A Chronos a Kisai Linkhez hasonlóan egy „fapadosabb”, de praktikus megoldást javasol.

Megmarad az óragyűjtemény

A Chronos csupán egy vékony lemez, amelyet bármilyen hétköznapi analóg vagy digitális óra aljára ragaszthat, ezáltal „intelligenssé” teheti azokat. A műanyag lapban ugyanis benne van minden apróság, ami egy csatlakoztatott készülékben hasznos lehet, ilyen elsősorban a Bluetooth-adóvevő. Ha ezt összekapcsolja a telefonjával, akkor a korong rezgéssel jelzi az értesítéseket, de némi irányítást is biztosít, hiszen a számlapot kocogtatva elhallgattathatja a hívásokat vagy irányíthatja a mobilos zenelejátszót.

Egyelőre csak ötlet

Természetesen első hallásra jól hangzik az újítás például azok számára, akik már rengeteg pénzt beleöltek az óragyűjteményükbe, vagy van egy kedvenc és drága hagyományos karórájuk, amelyet nem szeretnének magára hagyni az okoskütyük kedvéért. A fejlesztés ugyanakkor még tényleg csak ötlet szintjén létezik. A Chronos honlapján egyelőre csak a levelezőlistára lehet feliratkozni, és a tervezők egyetlen működő prototípust sem tudnak még felmutatni.

Az viszont bizakodásra ad okot, hogy a fejlesztőgárda vezetője, Luke Fromowitz, aki korábban a Samsung termékfejlesztési csapatában dolgozott, így valószínűleg lesz majd funkcionális példány is az órából, és remélhető, hogy az újításuk nem reked meg az ötlet szintjén.

Forrás: TechCrunch