Viselhető kütyük turbózhatják fel a videojátékokat

Viselhető kütyük turbózhatják fel a videojátékokat

Viselhető kütyük turbózhatják fel a videojátékokat

szórakozás

2 perc

A jövő videojátékaiban már természetes lesz, hogy a felhasználók különféle kiegészítőket erősítenek a fejükre, a karjukra vagy a lábukra, így fokozhatják a játékélményt.

Legalábbis ezt vetítik legalábbis előre az iparági szakértők, tekintve azt, hogy a virtuális valóságra alapozó készülékek, mint az Oculus Rift vagy a HTC Vive VR okosszemüvegek hamarosan egyre több háztartásban lesznek megtalálhatóak. 

Lenyűgöző látvány: virtuális valóság a marketingben

„A virtuális valóság megteremtéséhez érzékelőkre van szükség; a szenzorokkal egyrészt irányítani lehet a beérkező adatokat, másfelől nyomon lehet követni, hogy a játékos éppen felállt vagy leguggolt” – magyarázta a Mobvoi nevű kínai startup vezérigazgatója, Li Zhifei. A céget főként a Ticwatch okosóráról ismerhetik a vásárók, mely komoly konkurenciát jelenthet akár az Apple-nek is.

Zhifei szerint a videojátékokat akár egy gyűrű segítségével is lehetne irányítani. A csatlakoztatott órákkal pedig még tovább lehetne feszegetni a határokat, a készülékek ugyanis olyan biometrikus adatokat továbbíthatnának a játékprogramnak, mint például a felhasználó szívritmusa.

Gabe Newell, a Valve videojáték-fejlesztő cég vezérigazgatója a The Verge-nek adott interjújában már néhány évvel korábban jelezte, hogy vállalata már dolgozik a biometrikus megoldáson. „Azon a véleményen vagyunk, hogy a mozgásrögzítés területén már nehéz új ötlettel előállni, de a biometriában igenis van potenciál. Ez alapvetően sokkal nagyobb ’kommunikációs sávszélességet’ biztosít a felhasználók és a játék között, ráadásul olyan módon, aminek sokszor nincsenek tudatában. A biometrikus megoldások nagy előnye, hogy a mostaninál sokkal nagyobb rálátást nyújtanak arra, mit él át a játék során a felhasználó” –  fogalmazott a cégvezető.

Bár a Valve eddig nem dobott piacra semmilyen komolyabb biometrikus eszközt vagy nyomkövetőt, a SteamVR elterjedésével párhuzamosan valószínűleg más cégekkel karöltve igyekszik majd ezt a vonalat is erősíteni. A biometria, vagyis az az automatikus technika, mely képes mérni és rögzíteni egy személy egyedi fizikai, testi jellemzőit, jóval interaktívabbá tehetné a horror- vagy akciójátékokat. Például amikor a szoftver érzékeli, hogy a játékos elkezdett tényleg félni, akkor még ijesztőbbé teheti a látványt, de akár egy képi elem segítségével a program mutathatja a pulzusszámot is a képernyőn.

Forrás: ReadWrite