Hogyan változtatják meg életünket a szenzorok?

IoT Podcast
2019. január 17. 1 perc
Egyre több érzékelő vesz körbe minket. Legyen szó akár okoskarkötőkről vagy különböző applikációkról, amelyek vérnyomást, testhőmérsékletet mérnek, esetleg az esti kocogás teljesítményét monitorozzák.

Vajon mennyire formálja az életünket, tudatosabb leszünk-e a szenzorok, mérések által mind az egyén, mind a társadalom szintjén? Erről beszélgetett Szűcs Péter a Trend FM műsorában a Corvinus Egyetem docensével.

Rab Árpád elmondta, hogy sosem volt ennyire interaktív a világunk. Elvárjuk, hogy az ajtó kinyíljon, amikor közeledünk felé, a tévé reagáljon a távirányításra, de az is megszokottá válik, hogy tudjunk magunkról különböző egészségügyi adatokat. Látens módon egyfajta elvárás alakul ki bennünk, hogy most már pontosan tudjuk mérni a „dolgokat”.

„Mindez egy kicsit mérhetőbbé és hatékonyabbá tesz minket. Az viszont már kétoldalú, hogy ez mennyire változtat a szokásainkon és viselkedésünkön. Akik hajlamosak változtatni, azoknál lehet változás, és napi ötezer lépés helyett lehet, hogy hatezret is megtesznek. Aki viszont nem nyitott a változásra, és például nem akar kocogni, az az okoseszközök világában sem fog” – összegezte a szakértő.

„Inkább az adatok alapján döntünk, és kevésbé hallgatunk az ösztöneinkre, pedig az ösztönök is fontosak – az üzleti életben is. Ezeket az intuíciókat nem szabad elveszíteni” – emelte ki Rab Árpád.

Hallgassa meg a teljes interjút!

További cikkek a témában