Lehetséges-e az alumínium párkány beépítése házilag?

Kapcsolódó cikkek

Lehetséges-e az alumínium párkány beépítése házilag?

Lehetséges-e az alumínium párkány beépítése házilag?

Üzleti Hírek

2 perc

A külső párkány elsődleges funkciója a nyílászáró szerkezet, valamint a fal időjárással, nedvességgel, beázással szembeni védelme, ezért gyakran választjuk az alumíniumot erre a célra, de nem csak az anyagra, a beépítésre is figyelmet kell fordítani.

A nyílászárók kiválasztása nem könnyű feladat, számos szempontot kell mérlegelni a rendelkezésre álló költségvetés és az igények függvényében, ugyanis ez a szerkezet rendkívül fontos szereppel bír a hőszigetelés, az energiahatékonyság szempontjából. Érdemes a korszerű, gondozásmentes anyagok mellett dönteni mind az ajtók, ablakok, mind a párkányok tekintetében.

A párkány beépítése nem egy ördöngösség, bátran nekiláthatunk mi magunk is, ehhez adunk tanácsokat, a Redőny Diszkont pedig ablakpárkányokat és takaróprofilokat!

Műanyag vagy alumínium?

Új építésnél és korszerűsítésnél is nagy dilemma, hogy milyen típusú, méretű és anyagú ajtókat és ablakokat válasszunk. Mivel ez egy hosszú távú döntés, a minőségen nem érdemes spórolni, sok kellemetlenségtől és extra kiadástól kímélhetjük meg magunkat. Tekintetbe kell venni az igényeinket, az energetikai követelményeket, valamint azt, mekkora fűtésszámla-megtakarítást szeretnénk elérni. 

Az ablakszerkezet része a párkány és a könyöklő, amelyekről nem szabad megfeledkezni. Különböző anyagok közül választhatunk, a tartósság szempontjából a kő és műkő párkányok a legjobbak, de a műanyag és az alumínium sem marad le mögöttük, sőt a hőszigetelés szempontjából kedvezőbb. Fontos kritérium lehet a házilagos beépíthetőség is, melyben utóbbiak verhetetlenek. 

Alumínium párkány, a jó választás

A műanyag párkányok időjárással szembeni ellenálló képessége, tartóssága elmarad az alumínium mögött, így külső párkánynak az alu ablakpárkányt ajánljuk. Időtálló szerkezet, amelyet sem a csapadék, sem a fagy, sem a napsugárzás nem károsít. A RAL színskála színeiben rendelhető, ezáltal teljesen testreszabható, a környezethez, az épület stílusához, a nyílászárók színeihez igazítható, hosszú élettartamot garantál. Extrudált változata esztétikai szempontból még előnyösebb.

Hogyan történik a beépítése?

A nyílászárók beépítésekor gyakran elmarad a párkányok beépítése, így magunknak kell nekiállni mielőbb, hogy ne keletkezzen kár az ablakokban és a falakban. Szerencsére nem bonyolult feladat, különösebb szerszámokat, eszközöket sem igényel. 

A funkció beteljesítéséhez azonban kifelé enyhe, 2°-os lejtéssel kell beépíteni, ugyanis csak így képes elvezetni a faltól a csapódó esőt és az üvegfelületről lecsorgó nedvességet, így az nem tud kárt tenni a falazatban és az ablakban. A káva alsó részét csemperagasztóval készíthetjük el. Az ablakkáva bemetszésének méretében kell a párkányt levágni, ha nem méretre vágott termékkel dolgozunk. Ragasztóhabbal biztosíthatjuk a stabilitást. A párkány és a homlokzat közötti rést ki kell fugázni, ez a tömítés gátolja a nedvesség bejutását a falba. Az utolsó lépés a párkány két oldalról történő lezárása PVC elemekkel. Vágj bele bátran!