Szeretnél biztonságszervező lenni? Itt a lehetőség!

Szeretnél biztonságszervező lenni? Itt a lehetőség!

Szeretnél biztonságszervező lenni? Itt a lehetőség!

Üzleti Hírek

2 perc

Számos új szakma jelent meg a régi OKJ megszűnése után, így aki szeretné továbbképezni magát, annak országszerte több lehetősége is nyílik. Nagyon felkapott például a biztonságszervező tanfolyam is, amelyről részleteket olvashatsz cikkünkben.

A TanfolyamGURU.hu rendészet és közszolgálat képzései között is megtalálható a biztonságszervező tanfolyam, amelyből kitűnik, hogy olyanok jelentkezését várják, akik szívesen dolgoznának a rendvédelem, illetve a személy- és vagyonvédelem területén.

A biztonságszervező képzés azonban nem mindenki számára nyitott, vannak feltételei a jelentkezésnek. Elsősorban középfokú végzettséggel kell rendelkezni – az érettségin kívül a szakmunkás bizonyítvány is elfogadható –, de emellett kell, hogy legyenek szakmai ismereteink is.

Aki már végzett személy- és vagyonőr tanfolyamot, illetve biztonsági őrnek tanult korábban, az beiratkozhat a képzésre. A szigorú feltételeknek az az oka, hogy itt olyan tantárgyakat tanítanak, amelyeknek alapjait a fentebb említett szakmák esetében a hallgatóknak már el kellett sajátítaniuk.

Nem mellesleg a tanfolyam végén szakmai bizonyítványt lehet szerezni, amelynek feltétele egy igencsak összetett vizsga.

Milyen tantárgyak vannak?

A képzés több városban is elérhető, az aktuális lehetőségekről érdemes a TanfolyamGURU.hu oldalán érdeklődni. A legtöbb esetben az elméleti órákat online tartják, így ez nem jár olyan plusz költségekkel, mint az utazás vagy parkolás, munkából való kiesés.

A képzés során azonban gyakorlati oktatás is folyik, ezeken az órákon személyesen kell megjelenni. A cél végső soron az, hogy szakképzett, a jelenlegi előírásokkal tisztában lévő biztonságszervezőket képezzenek.

A főbb tananyagegységek a következők:

  • Jogi és szakmai ismeretek
  • Pszichológiai és kommunikációs ismeretek
  • Alapszintű vezetéselméleti ismeretek
  • Dokumentációs ismeretek
  • Általános tűz- és munkavédelmi ismeretek

A végzettek a tanfolyam elvégzése után tömeg- és sportrendezvények biztosításának végrehajtásában vehetnek részt – középirányítói szinten, de gazdálkodó szervezeteknél is elhelyezkedhetnek.

A cél olyan magasabb szakmai tudással rendelkező biztonsági szakemberek képzése, akik adminisztrációs feladatokat is el tudnak látni, például biztonsági tervet is tudnak készíteni.

Miből áll a vizsga?

A felnőttképzési intézményekben tanúsítványt állítanak ki a tanfolyam végén, ezzel a papírral lehet jelentkezni a vizsgaközpontok valamelyikébe. Itt az írásbeli teszt után egy projektfeladatot is végre kell hajtani. Be kell mutatni egy őrzés-biztonsági tervet és a szituációs gyakorlatban is helyt kell állni.

A vizsgázók számot adnak arról, mennyire ismerik az egyes személyiségtípusokat, a nehéz emberekkel való kommunikáció formáit, és hogyan kezelik a konfliktusokat.

A tanfolyam 3 és fél hónapos, önköltséges, de megéri jelentkezni, ha megfelelünk a feltételeknek, hiszen egy jól fizető állást szerezhetünk utána.