Pelenka kisokos kezdő szülőknek

Pelenka kisokos kezdő szülőknek

Pelenka kisokos kezdő szülőknek

Üzleti Hírek

2 perc

A kisbabák első néhány évében a legfontosabb kellék a pelenka, egészen addig, amíg el nem érik a szobatisztaságot. Amikor egy családban megszületik az első gyermek, az újdonsült anyukák csak kapkodják a fejüket a sokféle pelenka között.

Mekkora méret az ideális?

A Zsumi Gyerekjáték és Bababolt pelenkái között sokféle típust és méretet találunk, amelyeknél általában először a méretjelölést nézzük meg. A méret kiválasztásánál elsődleges szempont a kisbaba súlya és a testalkata. Kezdeti időszakban az 1-es, majd a 2-es pelenkát szokták általában használni. Nagyobb babáknál akár ki is maradhat az 1-es, de koraszülötteknek gyártanak 0-s jelölésű típusokat is. 

Az alkat azért fontos, mert a súlyhatárok tulajdonképpen csak iránymutatásra szolgálnak. Egyik babának még jó a 3-as méret ugyanakkora súlynál, a másiknak már 4-es kell. De honnan tudjuk, hogy jó-e rá a pelenka?

Az az ideális, ha pontosan illeszkedik a pelenka a kisbabára. Ha túl kicsi, gyűrődések keletkeznek a pici bőrén, bevág a combjánál, illetve a rögzítőfülek a pelenka szélén helyezkednek el. Ilyenkor ideje nagyobb pelenkára váltani. Amennyiben a rögzítőfülek nagyon közel vannak egymáshoz, valamint rés van a pocak és a pelus között, esetleg szivárgás is jelentkezik, akkor pedig még nem elég nagy a babánk ehhez a mérethez. 

A tökéletes pelenka

A kicsi bőrének szárazon tartása nagyon lényeges, hiszen ezzel megelőzhető a pelenkakiütés. Ez azonban nem mindig olyan egyszerű, ezért nézzük meg, mekkora a pelenka nedvszívó képessége. Fiúk esetében még fontosabb, hiszen náluk a pelenka bármelyik részén előfordulhat nedvesség. 

A tépőzár legyen megfelelően hosszú és jól tapadó, hogy rendesen összetartsa a pelenkát. Amelyiken nincs tépőzár, azt nevezzük bugyipelenkának. Ezt ugyanúgy tudjuk feladni a kisbabára, mintha egy bugyi lenne. 

Általában 3-4-es mérettől találhatunk ilyeneket, amikorra már aktívabban elkezd mozogni a baba. Ez a típus ugyanis rugalmasabb, mint a nadrágpelenka, hogy elősegítse a kényelmes mozgást. Oldalt van rajta egy perforáció, amelynek segítségével könnyen le tudjuk tépni, ha már nem kell. Ilyen bugyipelenka az úszópelenka is, ami egy speciális típus a babák fürdőzéséhez. A nedvességet kiengedi, de a szilárdabb dolgokat nem.

Mennyit vegyek és hol?

Átlagosan napi 5-8 pelenka fogy újszülöttkorban, később ez a mennyiség csökken nagyjából 3-6 darabra. Az első 3 méretből nem érdemes egyszerre sokat vásárolni, mert a kisbaba hamar kinövi ezeket. Hogy pontosan mennyit veszünk, az függ a pénztárcánktól is, de nem jó túlzásokba esni, hiszen bármikor eljöhet a méretcsere ideje. 

Ha nem szeretnénk a pelenkát is cipelni a sok bevásárolnivaló mellett, megrendelhetjük webáruházból is. Ezeken a helyeken általában még az árfekvésük is kedvezőbb, a futár pedig házhoz szállítja nekünk.