Ez vár ránk, ha az informatikus szakmát választjuk
Ezek a feladatok várnak ránk, ha az informatikus szakmát választjuk
2023. szeptember 01.
Napjainkban, aki csak teheti, igyekszik olyan végzettséget szerezni, hogy szellemi munkát tudjon végezni. Ez az irány tökéletes, ha olyan karriert szeretnénk építeni, amely jövedelmező. Arról nem is beszélve, hogy ha olyan munkát választunk, amit otthonról is végezhetünk, akkor akár szabadúszóként és vállalkozóként is tevékenykedhetünk.
A következő cikkben most szeretnénk tisztázni, hogy pontosan milyen feladataink lehetnek informatikusként. Lássuk, mit nyújt nekünk ez az ágazat!
Az IT szektor sokszínűsége
Az informatika világ elég nagy. Nem csupán rendszergazdaként dolgozhatunk, ha erre az útra lépünk, ugyanis ennél sokkal több lehetőségünk van, ráadásul mindig van igény ezen a területen a szakképzett munkaerőre. Keresik az informatikusokat Hatvanban, illetve az ország számos más pontján is. A Hatvanállás felületén például több ajánlat közül választhatunk, s ezek különösen érdekesek lehetnek számunkra, amennyiben ebben a régióban szeretnénk elhelyezkedni.
Az IT szektor igencsak nagy, s ebből az következik, hogy részterületekre oszlik, amelyek különféle munkaköröket teremtenek. A következő néhány sorban most tisztázzuk, hogy ezekhez milyen feladatokat társíthatunk.
Webfejlesztés, programozás és társai
A webfejlesztő egy olyan programozó, aki a webes tartalmak létrehozásával foglalkozik és ami fontos, nem teljesen ugyanolyan feladatai vannak, mint egy programozónak. A programozó gyakorlatilag teszteli és kódolja azokat az alkalmazásokat, amiket már a szoftvermérnök megtervezett.
El is jutottunk egy új pozícióig; a szoftvermérnök fogalmáig. Ő a mérnöki ismeretek birtokában megírja és megtervezi a különféle programokat, applikációkat.
Az adatszakértő legfőbb feladata az adatbázis kezelése és annak létrehozása. A programozási ismeretek mellett a matematikai, statisztikai ismeretekre egyaránt szükség van ezen a területen.
A webdesigner szakma mára szintén egy sajátos területté nőtte ki magát, hiszen e munkatárs felel a weboldalak vizuális megjelenéséért.
Mit csinál a rendszergazda?
A rendszergazda feladatairól már mindenki hallott: ő felel az új programok, alkalmazások telepítéséért, a számítógépes adattárak nyilvántartásáért, az üzemeltetési problémák megoldásáért és a megfelelő rendszerkörnyezet megteremtéséért.
Fontos még, hogy foglalkozzon a felhasználói jogkörök meghatározásával, a felhasználók kezelésével, a biztonsági intézkedések elvégzésével. Habár leginkább a számítógépes ismeretekre alapozza a munkáját, az is lényeges, hogy jó kommunikációs és koncentrációs készséggel, illetve felelősségérzettel is rendelkezzen.
Az informatika tehát tartogathat számunkra érdekességet és elég nagy ez a szektor ahhoz, hogy kiválasszuk a hozzánk passzoló pozíciót.