Az IoT hatása a mobilappok fejlesztésére
Az IoT hatása a mobilappok fejlesztésére
2017. október 04.
Számos fejlesztő munkáját forradalmasította a Dolgok Internete térnyerése, de kevesen hasznosították olyan jól az új technológiákat, mint az okostelefonos alkalmazások tervezői.
A 2000-es évek óta ugrásszerűen növekszik a mobil-, illetve az okostelefonok száma, ami pedig különösen jó hírnek bizonyult a fejlesztők számára. Ráadásul az emberek sok szempontból tényleg függővé váltak, példának okáért az amerikaiak minimum napi 5 órát töltenek el különféle mobileszközeik „társaságában”.
Tekintve, hogy az okoskiegészítők vezérlése a telefonon keresztül a legegyszerűbb, óriási az igény az ilyen szolgáltatásokra, a Dolgok Internete (Internet of Things, IoT) pedig nagymértékben hozzájárulhat a kapcsolódó költségek csökkentéséhez és a hatékonyság növeléséhez.
Az okostelefonok egymáshoz, illetve a hálózathoz történő csatlakozása révén a lehetőségek tárháza folyamatosan bővül, az IoT így hatalmas keresletet generált, és ösztönözte is a mobilbefektetéseket, valamint az applikációk fejlesztését. Fontos az is, hogy minél inkább tisztában legyen egy vállalat az IoT-ben rejlő lehetőségekkel, és ezáltal minél jobban fel tudja ezeket használni a kapcsolódó mobilapplikációs fejlesztésekhez.
Új utak keresése
Jó példa erre az Uber, amely képes volt sikeresen összekötni a mobilalkalmazásokat a Dolgok Internetével, „okosan” kihasználva azt, hogy ma már szinte mindenki zsebében ott lapul az okostelefon. Ennek révén pedig nemcsak az ügyfelek, hanem komplett flották is nyomon követhetők, természetesen ehhez hatalmas mennyiségű adat áramlását és elemzését is biztosítaniuk kell.
Az alkalmazás által megrendelhető közösségi autózás abban hozott újat, hogy a telefonokból érkező adatoknak köszönhetően képes volt megmutatni a felhasználónak, hogy hol található a hozzá legközelebb lévő üres autó. Mindehhez pedig átlátható, felhasználóbarát applikáció fejlesztettek.
A Network World cikke szerint a titok a Dolgok Internete és a mobilapplikációk összekapcsolásában rejlik, a két terület fejlődése a jövőben várhatóan párhuzamosan halad majd, hiszen együttesen járulnak hozzá a felhasználók életének megkönnyítéséhez.